Jak se dělá rýžová kaše?

Nejlepší odpověď
Janulka

Potřebujeme:
uvařená rýže (zbylá od oběda), mléko, máslo, cukr, skořice nebo granko nebo ovoce

Jak na to:
Do kastrolku dáme rýži a přidáme mléko aby byla rýže asi z poloviny zalitá (dle potřeby se může dál přidávat.) Přisypeme cukr dle chuti a trošku másla na zjemnění. Vaříme nebo spíše táhneme na mírném zdroji tepla. Rýže se rozvařuje a mléko tak houstne. Nutno míchat! Až je konzistence kašovitá, dáme na talíř a zdobíme a dochucujeme dle fantazie.

Další odpovědi
pimpinella

potřebujeme: rýži, nejlépe kulatou, ale může být jakákoliv, mléko, sůl, voda, na dochucení cukr, skořice, kakao apod. kousek másla. Rýži propláchneme kvůli případným nečistotám, nasypeme do studené vody, osolíme a dáme vařit. Voda by měla být tak na dva prsty nad rýží. Když se voda vstřebá, přiléváme mléko (mléka tolik, aby rýže neseděla na dně a dobře se míchala. Mícháme!!! Mícháme jen tolik, aby se rýže neusadila a nepřipálila. Žádný cukr!!! Uvaříme do požadované konzistence a podáváme. S cukrem, kakaem, máslem atd atd.