Jak se dají lečit teratomy ovarií?

Chci se zeptat jak se lečí teratomy ovarií.A jestli budu muset na operaci nebo nejáký zákrok.Budu moc mít děti?

Odpovědi
Lencis

Už jsem vám jednou odpovídala na dotaz co to je za diagnózu.

Teratom ovárií ještě prakticky žádná diagnóza není, nelze takto určit zda bude nutný zákrok či se např. cysta vstřebá sama, případně se nasadí hormonální léčba… a už vůbec nelze odpovědět na otázku ohledně těhotenství. Prosím obraťte se na ošetřujícího lékaře, ten vaši siruaci zná nejlépe a jen on vám může řádně odpovědět. Pokud mu nedůvěřjete, obraťte se na jiného lékaře, ale nehledejte odpovědi na takto závažné problémy zde. Dle dvou slov nelze váš stav posoudit.

Nicméně na 99,9% nebude mít teratom na oěhotnění vliv. I kdyby byl potřeba operativně (laparoskopicky) odstranit, vaječník může dál fungovat bez problémů. Pokud by bylo potřeba odstranit celý vaječník stále budete mít jeden funkční. A ten k otěhotnění stačí 😉

Hlavně se neutápějte ve strachu a zbytečné panice!