Konan-Pain

Jak se chová ochočený králík při hlazení?

Moje králinda, 5 měs., se chová různě:

  1. Přijdu k ní pohladím jí po hlavě, ona si přihopsne ke mně a začne mi lízat boty, rukávy a nohavice.
  2. Přijde ke mně, já jí pohladím a ona ztuhne, někdy na sekundu a někdy i 5 sec. Ale hned poté začne lízat boty, rukávy a nohavice.
  3. Přijde, pohladím jí, ona odhopsá pryč.

Když si sednu na postel tak tam hupsne a začne mi lízat ruce a nohavice. Jindy tam neskáče. Přichází na mlasknutí, zavolání. Nevadí jí hlazení. Nošení nemusí, ale když jí potřebuji vzít do ruky tak nevyvádí. Nechá si nandat postrojek. Nikdy nekousla, nedupla ani „nezavrčela“.
Je toto správné chování? Nebo jsem udělala něco špatně?
Doplňuji:
A do klece si také bez problémů nechá sahat.

Nejlepší odpověď
marci1

Je to správné chování.

Doplňuji:
Tvůj králíček Tě má rád.

Další odpovědi
anonym

Je to správné chování.

Kdybys měla možnost srovnání tvého králíka s „neochočeným“ nebo úplně divokým, bylo by ti jasné, že tvoje králinda se chová úplně normálně.

helcaify1

Je to správné chování.

pl4toon

Je to správné chování.

Elis Pokorná

Je to správné chování.

Konan-Pain

Děkuji všem! :)
Bohemica: Srovnat mohu se svou druhou. Ta je hrozně plachá. Ale tak to je extrém a tahle jen chvilkově ztuhne :) Děkuji moc :)

anonym

Konan-Pain: přečti si znovu pravidla, jsi na poradně, tady se nechatuje, diskuze se neužívají k vyjádření díků (dle pravidel se poděkování za odpověď a čas, kterou jí odpovídající věnoval vyjadřuje jinak).
Pokud je druhá králinda plachá, znamená to hlavně to, nevyhledává, netouží a není jí příjemný fyzický kontakt s člověkem. Jinak předpokládám, že ji máš doma v uzavřeném prostoru (kleci), že je zvyklá na ruchy domácnosti, že ji krmíš ap. Zřejmě ne zcela správně chápeš (kromě zdejších pravidel) rozdíl mezi termíny zvířata ochočená, plachá, domestikovaná, žijící
ve volné přírodě atd. atd.....

Konan-Pain

Podle toho co jste napsala, je má druhá králičice plachá. Je v kleci, pravidelně jí krmím, dávám mlsky a starám se o ní stejně jako o druhou.
Je mi třináct, omlouvám se, ale moje slovní zásoba je omezená. A myslím, že poděkovat mohu, přeci jen je to slušnost a já hold slušně vychovaná jsem. Když nepoděkuji, je mi pak trapně, že něco chci a ani neděkuji.

anonym

Promiň, ale tady se „děkuje“ ohodnocením (udělením palce) u odpovědi. To je v pravidlech, která jsi se zavázala respektovat a dodržovat.

Konan-Pain

Promiňte, ale vy jste něco jako admin? Poněvadž tady nikdo jiný neměl problém s tím, že děkuji současně s odpovědí na odpověď.
Navíc v pravidlech stojí, co já vím, že odpovídat máte pouze pokud víte správnou odpověď. A jelikož, jste zřejmě neabsolvoval/a realistické kreslení pravou hemisférou a odpověděla jste mi na otázku ohledně spolehlivosti a zároveň klikl/a na anketu – kde stojí ABSOLVOVAL/A – je účinná, neúčinná jste je porušila, nebo ne? Nebo se na vás pravidla nevztahují? Děkovat nebudu, nebojte se.

anonym

Právě tím, že byla celá anketa nesprávně zadaná, vzniknul ten problém v komunikaci. Pokud neumíš akceptovat pravidla, ke kterým ses zavázala svojí registrací dodržovat, není to můj problém. Odpovědi jsi obdržela dvě, takže nevím na co si stěžuješ. Když neumíš kreslit, nenaučíš se to ani v nějakém „zázračném“ kurzu. Může ti to být dobré v tom, že některé věci třeba pochopíš, zlepšíš si vnímání a rukopis atd. Na to, že je ti 13, nepochopila jsi pravidla atd. bys měla mít trochu víc pokory k někomu, kdo ti tady věnuje čas. Já se jako výtvarník živím, takže a mám k tomu potřebné klasické vzdělání (a minimálně trochu nezbytného talentu), takže skutečně „realistické kreslení pravou hemisférou“ absolvovat nehodlám.