Oživovatelé

Je možné přilákat a případně ochočit mouchu?

Ochočená moucha.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Je možné přilákat a případně ochočit mouchu?
PS: Jelikož máme rádi mouchy, tak se snažíme býti jejími kamarádkami.
U minulé mouchy nám to bohužel nevyšlo. Protože ta moucha byla strašně divoká! Tak jsme ji OMYLEM přizabili

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do archivu.

Také se tazatel domníval, že možná mouchu ochočil.

"Ochočená moucha? Hloupost nebo náhoda?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ochocena-moucha-hloupost-nebo-nahoda

Zřejmě výhodnější pro ochočení by byla tzv. octomilka,, kterou můžete vychovat tak, že bude pomáhat policistům vyhledávat drogy. Psa je totiž vidět, ale malé octomilky nikoliv.

https://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/budou-marihuanu-hledat-pro-policii-ochocene-mouchy-ambiciozni-plan-vypada-realne

Rada, jak je ochočit.
https://www.wi­kihow.com/Keep-a-Pet-Fly

Totiž obyčejné mouchy mají velmi omezené mozky a rozdíl od octomilek. ale dobré oči. Proto umí létat i potmě, vždy cestu najdou, i když je možné ji předvídat.

Pokud vám nevadí, že se moucha živí kazícím se masem, ovocem, výkaly či odumřelými organismy, roznáší nemoci, tak vymyslete, jak s vámi přežije zhruba měsíc života a nepřenese na vás nějakou chorobu., a bude vás na povel poslouchat.

Nebude vám líto, že každý měsíc bude nutné vynaložit hodně a hodně námahy, aby se stala mazlíčkem?

I když je to na první pohled neškodné stvoření, může na vás přenest nebezpečné choroby, a proto je třeba se před ním bránit., nikoliv je hýčkat.

Není lepší mouchám v bytě zabránit? Dát do okna např. bazalku, jejíž vůni mouchy nesnášejí, takže je snazší je vypudit?

Nebo můžete mouchami krmit pavouky, žáby atd., abyste byl prospěšný i ostatním …

Další odpovědi
Michala11

Když jste takový milovníci much, co takhle je chovat přímo od miminka? Tak by mohli být lépe zvládnutelný a ochočený.

Kepler

Drezůrovat mouchy není jednoduché. Když jsem tleskl a zvolal LEŤ!, tak skutečně ulítla. Když jsem jí utrhl křidýlka, normálně ohluchla…

Drap

Mouku lze přilákat poměrně snadno. Stačí kousek zkaženého masa a přiletí jich většinou hned několik. S ochočováním je to už obtížnější, chce to hodně vytrvalosti. Když se chce, tak jde všechno.

EKSOT123

Chcete-li, aby jste měl před ní respekt a byli jste dobrými přáteli, je třeba se dobře namazat výkaly. Pokud by vám to nevyhovovalo, nabízí se varianta se skoro stejnou bodalkou stájovou. Samotná drezúra je pak dílem trpělivosti, vzájemného vcítění,..
Až naučíte mouchu lítat se zařazenou zpátečkou a bzučet: „zzzb, zzzb“, tak se zas ozvěte.

agentpv

Až budete mít v sanatoriu vycházky, zajeďte někam na pouť. K nám jezdí pán s uzeninami a s ním létá asi 150 zelených much, které mu uzeniny asi hlídají před zloději. Potkali jsme ho několikrát za poslední 3 roky a vždy měl ty mouchy sebou.