Botanik

Jak rozeznat dvě různé rostliny které jsou si podobné? Před jednou klekni a druhá je jedovatá?

http://www.bo­tanickafotoga­lerie.cz/foto­galerie.php?lng=cz&­latName=Sambu­cus%20nigra&ti­tle=Sambucus%20ni­gra%20|%20bez%20%C4­%8Dern%C3%BD&show­Photo_variant=pho­to_description&show_sp_d­escr=true&spec_syn­tax=species&sor­tby=lat
+
http://www.bo­tanickafotoga­lerie.cz/foto­galerie.php?lng=cz&­latName=Sambu­cus%20nigra&ti­tle=Sambucus%20ni­gra%20|%20bez%20%C4­%8Dern%C3%BD&show­Photo_variant=pho­to_description&show_sp_d­escr=true&spec_syn­tax=species&sor­tby=lat

Víno z peckovic by nemuselo být výjimečně zdravé.

Odpovědi
Sůwa

Jsou si možná trochu podobné, ale podstatný rozdíl je v tom, že bez černý je keř, nebo strom, kdežto chebdí jsou jednotlivé lodyhy – nevětvené. Jinak květy i listy jsou naprosto odlišné a i rozšíření obou rostlin u nás je různé. Nikdy jsem neslyšela, že by došlo k jejich záměně.

GM

Nechápu otázku, na obou fotografiích je přece bez černý, kterému se lidově v některých oblastech říká chebzíček. Nemá peckovice, ale bobule a víno i likér z něho jsou velmi dobré a zdravé, posilující.