johana 56

Jak řešit revizi komímů?

Vnájemním domě je šest bytových jednotek.Každá domácnost má vlastní vytápění plynovým kotlem.Revize komínů zde nebyla provedena více než deset let.Důvodem jsou propadlé schody,umožňující přístup z půdních prostor na střechu.Myslíme si,že údržbu a opravy společných prostorů by měl provádět majitel domu.Ten ale na písemné podněty ani neodpoví,natož aby schody opravil.

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud majitel nereaguje, dejte podnět na stavební úřad (případně obecní, městský úřad či magistrát a ti by měly podnět předat tam kde se má řešit).
Dle mne přístup na střechu je dost důležitá drobnost kterou by stavební úřad měl řešit a zřejmě by ta drobnůstka zajímala i hasiče.

Další odpovědi
elektrikář

Zkusil bych se poptat u hasičů z jejich doporučením mají všechny podněty větší váhu.