mistia

Jak řešit problém se členy Spol.vlastníků,kte­ří dluží až 100 tisíc za prov.náklady domu?

Doplňuji:
V tom je právě ten problém.My za ně již dluhy platíme,aby nám nakonec naše nové draze zaplacené byty nesebrala třeba nějaká banka.Většina neplatičů byty pronajímá,tak ani nevíme ,o koho jde.Po poradě s právníkem je to prý bezpředmětné.Soudy se povlečou roky,právníci si řeknou o velké peníze a stejně se nic nestane.Řešili jste někdo tento problém?

Nejlepší odpověď
Deli

U nás to dopadlo tak, že dlužník prodal byt a dluhy uhradil.
Nedošlo ani na soudy, uznal to sám a sám byt prodal. To ale asi málokdo sám od sebe udělá.
Každopádně dlužníky urgujte doporučenými dopisy, později při soudních sporech budete potřebovat mít v ruce papír, že jste je na dluh upozorňovali opakovaně.

Další odpovědi
elektrikář

Požádat soud o exekuci a ti jim to spočítají.

arygnoc

Složit se na dluh (a to bude hádání se!).

Jine řešení, hrozí insolvence. A to potom bude ještě horší.