tony2412

Jak prodloužit kabel k napájení NTB Lenovo?

Jedná se o hranatý konektor NTB Lenovo ThinkPad, existuje nějaký prodlužovací kabel? Nemohu nic najít? /// Samozřejmě že klasickou prodlužovačkou by to nebyl problém pokud jsem doma, ale mimo domov tahat prodlužku to už je problém. To neexistuje nic podobnýho jako je třeba prodlužovací usb kabel? A nebo by to šlo odříznout konektor, a propojit to znova třeba dvoumetrovým kablíkem?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mno, hned z první mě napadá tato možnost > co takhle místo prodlužovačky z napájecího konektoru použít SÍŤOVOU prodlužovačku (adaptér prodloužit na straně DO ZÁSUVKY)? ;) :D :D

Další odpovědi
dubraro

Prodloužit kabel od nabíječky k NTB může být neočekávaně komplikované. Výrobci s oblibou používají různé nestandardní konektory, které kromě zprostředkování elektrického kontaktu např. i nesou informaci o tom, jak je nabíječka výkonná. Např. jestli umožňuje plný provoz NTB a současně nabíjení, nebo jen pomalu nabíjí vypnutý NTB. Možná jednodušší je kabel prostě přestříhnout a vložit potřebný počet a délku vodičů, než se snažit vyrobit prodlužovačku s nestandardními konektory neznámé funkce.

nyjono

Jak píše alien.
Proč neprodloužíš – neposuneš kabel prodlužkou směrem k k napájecímu labelu Lenovo?

Prodlužovací kabel USB existuje. Podle mně je ale stejně jednodušší použít obyč.prodlužku než USB prodlužku.

Dochy

Asi bys musel pájet. On je v tom i jeden technický problém: Pro přenosy výkonu na větší vzdálenosti je právě lepší větší napětí a menší proud. A ty chceš teď protahovat právě tu nízkonapěťovou stranu. S dlouhým vedením mohou být i další problémy, např. s rušením, napěťovou stabilizací (kmitání) apod. (nejsou příliš pravděpodobné, ale čím delší bude vedení, tím pravděpodobnější)

Pokud to alespoň trochu jde, protáhni to tou produžovačkou, nebo delším přívodním kablíkem (většina zdrojů má přívodní kablík odpojovací a je možné jej nahradit delším)

Pepa25

Reaguju na doplnění: pořád mi není jasné, v čem by byla výhoda o 2 m delšího kabelu k adaptéru oproti dvoumetrové prodlužovačce síťového přívodu. Že tam nejsou ty dvě koncovky navíc? Na druhou stranu je to flexibilnější, nemusí se do ničeho zasahovat …

cochee

Silně nedoporučuju prodlužovat jakkoliv nízkonapěťový konec adaptéru. Výrobce to má dobře spočítané. Zvýšením délky vodiče roste i jeho odpor a s odporem vedení se ti na něm zvedá úbytek napětí, takže i napětí na konektoru do notebooku. A výsledkem může být, že ti nabíjení nemusí ani vůbec fungovat.
Btw jak píše nyjono, prodlužovačka USB opravdu existuje, ale standard zaručuje správný přenos dat na max. vzdálenost 5 m, ovšem na tu délku vodiče a jeho průřez (jsou to v podstatě „nitě“) vůbec nelze počítat s rozumným přenosem „silové“ energie, obvykle např. nabíjení mobilu apod. vůbec při použití prodlužky nezačne.

Midoc

Napojit tam obyčejnou prodlužovačku na 230 V.
Koupit nový delší napájecí kabel.
Koupit si nový prodlužovací kabel k ntb, USB
Dát si stůl s počítačem blíž k zásuvce. Nechat si od elektrikáře udělat ještě jednu novou zásuvku v místnosti.

led

Proč neprodloužít síťový kábel dle přáni aliendrona a nyjona?
Protože to je příliš jednoduché a levnější, než vyrábět konektory jak sme to dělali my v 80-tych letech minulého století ze špiček věčných per a zalévali je dentacrylem…
Proč si škrábat levou skrání levou rukou, když to jde taky pravou rukou…
🙂