tony2412

Jakou přívodní šňůru můžu použít k adaptéru pro notebook?

Jedná se o Lenovo, originál šňůra (zřejmě originál, mám ntb z druhé ruky) má zástrčku pro zemnící kolík, objevil jsem na netu šňůru která by se mi hodila víc, je delší, zástrčka do zdroje je tříkolíková (nevím jak to pojmenovat) ale zástrčka do zásuvky je bez zdířky pro zemnící kolík. Mohu ji použít? Na originál šňůře, pokud ji zapojím do rozbočky tak je jedno potom zda je fáze nalevo nebo napravo, zřejmě to nevadí, pouze je to navíc zapojeno na zemnící kolík, ale zřejmě to není důležité, plno spotřebičů používá zástrčku bez zemnící zdířky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud máš šňůru 2 kolík do zásuvky a 3 zdířky ke zdroji – tak ji rozhodně nepoužívej a při první vhodné příležitosti ji vyhoď. Pokud má zdroj 3 kolík, použij odpovídající šňůru (2+1 zástrčka do zdi, 3 dírky zástrčka do zdroje)

Další odpovědi
elkon

Je nutné použít stejný kabel, jako je originál, ale může být neznačkový. Jestli bude třeba o půl metru delší nevadí.

Hlada

Je naprosto lhostejné, do kterého kolíku zástrčky se přivede fáze, je ale zcela zásadní přivést do zdroje ochranný vodič, když je tak konstruovaný. To, že jiné spotřebiče jej nepotřebují, je irelevantní. Spínané zdroje ochranný vodič potřebují kvůli stínění, správné funkci pojistky a ochraně proti zavlečení vysokého napětí na výstup přes kapacity.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.