Alice

Jak probíhá rozvod?

Chtěla bych se rozvést s manželem, ale nevím jak začít. Vyplnit žádost o rozvod? Zaslat ji na soud? Soud bude informovat manžela? Na rozvodu jsme se dohodli, dohodli jsme se co se týče majetkového vyrovnání i péči o nezletilou dceru.Sepsali jsme majetkové vyrovnání,ale ne u notáře, nechali jsme si jen na úřadě potvrdit podpisy, stačí to? Nebo je nutnost navštívit notáře? Děkuji za info

Odpovědi
standa

Jako navrhovatelka napište stručnou žádost o rozvod manželství, připojte kopie všech dokumentů, o kterých se zmiňujete a odešlete ve trojím vyhotovení okresnímu soudu v místě vašeho společného bydliště.

Soud Vás pak bude informovat o datumu ´stání´ a samozřejmě vše potřebné bude posílat i manželovi.

Přestože jste dohodnuti, tak rozvod neproběhne „raz-dva“, protože se dotýká i nezletilého dítěte. Soud bude zkoumat všechny možné i nemožné příčiny a bude hledat takové řešení, které bude nejvýhodnější pro vaše dítě.

Btw. pokud se k soudu dostavíte oba dva, tak žádná notářská osvědčení nejsou nutná.

kristynka.bo

Není to nic složitého, tady Vám doporučuji si přečíst tento článek https://www.ci­kr.cz/jak-probiha-rozvod-u-soudu/, mne to pomohlo :) tak hodně štěstí