Avatar uživatele
Odpovedi18

Jak probíhá případné propuštění, pokud jsem na nemocenské?

Smlouvu mám na dobu určitou a příští měsíc mám dostat na neurčito nebo propuštění, co by se stalo kdybych marodil přes datum ukončení? (1.6.2021) Zaměstnavatel by mi zaslal dopis o ukončení/na neurčito a nebo bych pak musel do práce pro výpověď/neurčito?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1089 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
L.G.

Uplynutím doby skončí, kterou máte se zaměstnavatelem v pracovní smlouvě vymezen. Není potřeba dalšího dokumentu, zkrátka ta doba tokem času, resp.pracovní poměr vyplývající z PS, jeho uplynutím zaniká. K výpovědi na nemocenské, tedy pokud jste jí skrze alkohol apod. sám na sebe nepřivolal, zaměstnavatel přistoupit nemůže. Mzdu dostanete ještě za červen splatnou v červenci, vymaroďte se, výhledově Vám nehrozí s minimálním rezervním fondem žádné. Pokud Vás zaměstnavatel po uplynutí doby, na kterou byl pracovní poměr sjednán, vyzve do práce, automaticky se poměr ze zákona mění na dobu neurčitou. 👍

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Odpovedi18

Takže až mi skončí smlouva (po 1.6, tak mi zaměstnavatel zašle dopis s tím, že smlouva byla prodloužena/u­končena? Nebo budu muset jít do práce a zjistit jak to mám?

před 1079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Normální je spolu komunikovat. Pokud se nestane nic nepředvídatelného a pokud se nedomluvíte jinak, tak od 1.6 jseš nezaměstnanej. Nemocenská s tím v tomto případě nic neudělá, nedostáváš výpověď, nikdo nic nedělá se smlouvou, učinnost smlouvy zkrátka skončila tak jak bylo dohodnuto při jejím uzavření.

před 1079 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek