Avatar uživatele
zdenyp

Jak převézt ledničku?

Když budu chtít převézt novou lednici,je problém,když bude v kufru auta ve vodorovné poloze?Hrozí poškození?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, barnajka, fablen před 4489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojtěch

Já si ledničku nechal přivézt až do domu, a byl jsem upozorněn, že ji mám zapnout nejdříve po 8 hodinách. Nějak to souvisí s chladivem v okruhu. Vodorovná poloha ji neublíží.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova-lednice-nechat-odstat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nehrozí. Neni ale dobré ji okamžitě zapínat. Necht ji nějaký čas, maximálně do druhého dne stát bez zapnutí

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Ano nám ji taky přivezli z obchodu ležící – nechali jsme ji 24h ustát a běží již několik let v poho

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Nehrozí.Chce ji pak nechat nějakou dobu stát ve svislé poloze.Ta doba je úměrná době,kdy byla v poloze krytě ležícího střelce.Plus hodinka navíc.Ale- já to vždy vozil na vozíku či na autě.Ale při cpaní do kufru auta POZOR.Raději obalit zadní stěnu a při manipulaci dát 2 x pozor.Tam jsou slabé, zpravidla měděné trubičky,které mají takovou špatnou vlastnost,že se snadno ulomí.Pak to udělá „pšouk“,chladící plyn je pryč a ozónová vrstva se zvětší.A opravář má výdělek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FreeSTONE

Pracovní poloha ledničky je stojatá.
Když ji položíte, dostane se její chladící kapalina do míst, kde normálně být nemá. Při zapnutí by pravděpodobně došlo k poškození kompresoru nebo k ucpání chladícího okruhu. Nebo by běžela, ale nechladila by.

Tedy, lednička se může položit, ale pak ji musíte zase postavit, a chvíli (jak někdo řekl, stejnou dobu, co ležela, +1 hodinu) nechat stát, aby se ta kapalina dostala zpátky, kde být má.

Pak je lednička ve stejném stavu, jako předtím, a můžete ji normálně používat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nikol98

Dobrý den
nám už takhle klekla, tak radši využíváme služeb stěhováků, když ji nemáme jak převézt, tuto http://stehovani-profigroup.cz/ :)

před 1759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2950 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek