Ajík

Jak převedu soubor v .rar na .avi ??

Stáhla jsem si film ale je v rar a jak ho převedu na avi ??

Nejlepší odpověď
Bedy

Stáhněte a nainstalujte si program 7-Zip. Po instalaci ho spusťte (Start-Programy-7-Zip-7-Zip File Manager).
V okně programu klikněte na Nástroje-Možnosti a u asociací souborů zaškrtejte všechny typy (RAR, TAR, JAR, ZIP, CAB, 7Z,…).
Poté po dvojitém kliknutí na ten stažený soubor RAR se otevře 7-Zip a tam už film uvidíte. Stačí ho rozbalit (extrahovat). A je to hotovo.

Pozn.: někteří tu poradí, abyste si nainstalovala WinRAR. Ten je bohužel placený, 7-Zip je zdarma a česky a funkčně se vyrovná.

Další odpovědi
Michal Kole

to jsou dva rozdílné soubory

rar je typ archivu, něco jako krabice kam uložíš soubory, třeba oblečení, pak na tu krabici šlápneš, z oblečení vyfoukneš vzduch a objem krabice se zmenší.

avi je taky taková krabice, ale je v ní video – odborně se říká konjener, protže video může být zpracované různými způsoby.

  1. rozbal archiv (stačí 2× klepnout a soubor myší přetáhni na plochu)
  2. Existuje spousta konvertorů videí, třeba MediaCoder

Alesh

🙂
Rozbalit… stáhni si WinRAR.

Tw!st

to rar je jen zabalené když to otevřeš tak v tom je teprve avi otevřít to můžeš pomocí: total commander, WinRAR, 7-Zip.

Ajík

Udělala jsem to podle návodu ale neotevře se mi to.. teda jo ale jsou tam obrázky..

Ajík

já už jsem to zkoušela rozbalit ale nejak to nevyšlo..