zjentek

Jak přesně funguje to vcelku rozšířené (asi populární) obchodování s nesmysly?

Všiml jsem si a žasl jsem nad skutečností (uvedu pro příklad Aukro.cz), že podobný portály jsou PLNÝ zbytečností (nesmyslů) k prodeji, jako je třeba hrníček, lžička, knoflík, notýsek, náprstník, nůžky, otvírák, tkaničky, párátko, sklenička, brčko, no, já to asi vypisovat nebudu, zkrátka věci v hodnotě okolo 20–30kč, s kterými se tam obchoduje ve velkém. Z čehož vyvozuji, že denně jsou doručovací a zásilkové služby přetíženy balíčky třeba s hrníčkem, který jsem si na Aukru koupil třeba i já a teď se těším, že hrnek za dvacku, který mně brzy přijde poštou za nějakých 150 kašek s poštovným a dobírkou, bude nepoškozený a krásný. WTF? Fakt to takhle pracuje? Fakt si denně lidé mezi sebou přeposílají předměty z druhé ruky cirka za dvacku s nákladem cca 120 kaček za doručovací služby? Chápu tuhle problematiku správně? Nebo se na ni dívám zkresleně? No bavilo by vás někomu úhledně zabalit hrníček do krabičky, zajistit jeho zaslání a to vše s vidinou zisku dvacky, kterou obdržíte třeba složenkou? A neplatí se za výběr tý složenky nějaký poplatek? Chjo, já ty služby asi správně nechápu… );

(Chápu, když si koupím hrníček v krámu, jde asi o to samý- taky stojí dvacku a taky ho tam někdo poslal, ale… V TOM VIDÍM SAKRA ROZDÍL!)

Nejlepší odpověď
Edison

Ony jsou dto dvě různé věci. Co je nesmysl pro jednoho může být pro druhého neskutečným kaufem, nebo dokonce pokladem. Potud ke zboží.

A doručování? To je druhá věc. Pokud někomu přijde výhodné třeba ono párátko koupit přeba za oněch stopadesát kaček, je to jeho volba. Proboémem pak zůstává ono zatěžování doručovacích služeb těmito drobnostmi. Ale opět platí, že se paltí za to, o co je zájem a ochota zaplatit.

Další odpovědi
ivzez

Neobjednávám věci, u nichž se cena poštovného příliš neliší
od ceny zboží nebo, kde je poštovné vyšší než cena zboží.

Ale před lety se mi rozbil oblíbený hrneček po babičce.
Kdybych někde našla stejný, nejspíš bych za něj to poštovné zaplatila.

Podle mne záleží na tom, co a z jakého důvodu člověk kupuje.

nyjono

Vidím to podobně jako ivzes.
Já třeba zase hledám takovou tu porcelánovou zelenou misku, co na ní stál lední medvěd.
Pro někoho kýč, pro mně spousty vzpomínek.

Dochy

Ono někdy bys rád něco, co i když prkotina, v krámě neseženeš. Pak se zpravidla podívám, zda prodejce nenabízí něco dalšího co by se mi šiklo a má to levněji či dostupněji než v běžném krámě, pak se rozhodnu jestli mi to poštovné stojí zato.