Nick213

Jak přesměrovat blokovanou stránku v hosts?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné nějak přesměrovat blokovanou stránku na jinou v souboru hosts. Chtěl bych, aby když někdo napíše např. www.example.com.. tak aby ho to přesměrovalo na mnou vytvořený html soubor s chybovým hlášením uloženým v PC. Díky

Nejlepší odpověď
Edison

V hosts to určitě nejde… Hosts je v podstatě takový „lokální dns“. Pokud kamkoli napíšeš nějakou adresu – stránku, první, co OS udělá je, že se koukne do hosts a pokud ji tam nenajde, ptá se DNS serveru na IP a zahájí se komunikace. Pokud tam tu adresu najde, nasměruje ji na IP uvedené v hosts a dál to přenechává serveru na dané IP. Můžeš si zkusit. Blokování se dělá na IP 127.0.0.1. Ale můžeš si zkusit přehodit třeba google a seznam… 😁 V zásadě tedy můžeš v hosts přesměrovat srpánku na jinou IP, ale ne na nějaký soubor na disku. To bys musel na PC asi spustit webový server, který by se o to pak postaral.

Další odpovědi
Arne1

Soubor „hosts“ dokáže přesměrovat nějakou Internetovou adresu (zapsanou doménově, tj slovy) na jinou numerickou IP adresu než by byla přidělaná DNS serverem. Jak píše Edison, systém se do něj podívá než pošle dotaz na DNS server. Jenže, Internet není jen web (a web není jen FaceBook). Služeb, které Internetové servery poskytují je mnoho set, web je jen jednou z nich – jen je navenek nejviditelnější.
Pro laickou ilustraci, dejme tomu, že by sis takto přesměroval na nějaký soubor seznam.cz a dejme tomu, že by to fungovalo. Ale co by měl počítač dělat, když bys chtěl číst mejly na Seznamu ? Pošta je totiž další z těch mnoha set možných služeb na Internetu.