ploo

Jak přemluvit rodiče, aby mi koupili psa??

Dobrý den, přála bych si border collie, ale do bytu, to by samozřejmě zabralo dost času. Jsem už od malička dost sportovně založená, takže to by nebyl problém, jenomže vždy jsme chtěli psa (já a moje matka) otec však psa nikdy nechtěl, říká že bychom nemohli jezdit na dovolené, že prý nemáme hlídání, že by se o něho potom stejně začal starat jenom on atd. Jak by jste ho přesvědčili vy? Myslím, že jsem dost starostlivá a že bych se o něho dokázala postarat, jenom nevím jak ho o tom přesvědčit.

Nejlepší odpověď
marci1

Tato otázka je zde častá, viz: 🙂
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20p%C5%99em­luvit%20rodi%C4%8De%20­aby%20mi%20kou­pili%20psa

Další odpovědi
Hlada

K chovu zvířete by neměl být nikdo z rodiny nucený. Zde by mělo platit právo veta. Je to velké omezení chodu domácnosti. Námitky otce jsou věcné, oprávněné a plně pochopitelné.

ten který je

Dokážete psa min.čtyřikrát denně řádně vyvenčit?
Máte někoho na hlídání?
Máte dostatek finančních prostředků na hrazení poplatků veterinářovi v případě očkování a nenadálých zdravotních problémů psa?
Máte dostatek času na výchovu psa?
Máte finance na poplatky za psa?
Dokážete v nejisté době zajistit řádnou péči o psa?
Všeobecně pes vyžaduje péči,čas,peníze a hlavně lásku,kterou se ti odmění jen pokud nebude strádat.Dobře si to rozmysli,protože mít psa je závazek na mnoho let.
P.S.Mám také psa,kterého mám rád.

Justin1

Pes by byl součástí rodiny po mnoho let a za tu dobu se hodně změní. Teď máš čas se o něj starat, ale za několik let už může být všechno jinak, může se stát, že času na psa bude méně, ale pes si ho bude žádat pořád hodně. Musíš se dívat o hodně let dopředu, když uvažuješ o psovi, nestačí vycházet jenom z toho, že v současné době by ses o psa mohla starat.

Já jsem nikdy nechtěl psa, ale před několika málo lety jsem chtěl sporttester, používal jsem ho rok, chtěl jsem vysílačku, koupil jsem si ji a vysílal jsem rok a půl, teď ty věci někde leží a jsou nevyužité, už na ně nemám čas. Se psem je to horší, nedá se jenom tak odložit, když přibudou starosti a na leccos začne být málo času. Pes není hračka ani volnočasová pomůcka, byl by to člen rodiny a rodina nemusí být nakloněná tomu, aby do ní přibyl nový člen a aby to byl pes. Navíc se v současné době všechno strašně zdražuje, a tak je třeba si peníze spíše spořit na budoucí nezbytné výdaje než je dávat do psa.

Za několik let možná půjdeš na vysokou školu nebo půjdeš pracovat, budeš si chtít sehnat vlastní bydlení, možná budeš potřebovat dočasně bydlet na koleji nebo v nájmu, kde nebudeš moci bydlet se psem. Budeš potřebovat zvládat věci, ve kterých by tě pes brzdil, nebudeš pořád dítě, které má čas se věnovat psovi.

Já jsem taky tatínek od rodiny, který už rodinu nechce rozšiřovat o nové členy, ani o psa. Pes nepřinese jenom zábavu, ale i komplikace a dospělí členové rodiny vnímají hlavně ty komplikace, protože vědí, že těch věcí, které si žádají čas a peníze, je mnohem víc než jenom ten pes.

Pokud se chceš starat o někoho živého, zkus se místa psa snažit o méně náročné zvířátko nebo počkej, až budeš mít svoje děti. Možná taky někdy budeš mít svoje děti, bydlet s nimi v malém bytečku, protože na velký byt za deset milionů peníze nebudou, a děti přijdou s tím, že chtějí psa. Taky už se na to budeš dívat jinak než dneska.

cochee

Border kolie je jeden z nejméně vhodných psů do bytu. Je to takřka hyperaktivní ovčácké plemeno, které se v bytě i přesto, že jsi sportovně založená, nudí k smrti.

elkon

To si musíte vyřídit doma, s tím ti nikdo nepomůže. Rodiče sami musí vědět co je nejlepší.

Čecho_slovák

Rodiče ti koupí psa a do roka je v útulku.

cappuccino

Ja mam psy hrozne rada, a prave proto si zadneho neporidim!! Dost cestuji a pes by me omezoval, nemela bych na nej cas. Vyresila jsem to tak, ze si beru pejska na hlidani, kdyz jeho majitele jedou na dovolenou. Pes k nam proste jezdi na prazdniny a jsme vsichni spokojeni.
Mela bys taky zvazit, ze border collie je naprosto nevhodne plemeno do bytu. Ten, kdo ho v byte chova, mu tim ublizuje. Potrevuje hodne pohybu, a to pokud mozno nekolik hodin. Nas soused takoveho psa ma, a ten mu porad utika ze zahrady, jde se probehnout.
Pokud tedy nemate zahradu, uvazuj radeji o malem psovi. A nezapomen, ze i ten bude 8 hodin sam doma. Pes v byte je proste tyrani zvirat!

da ny

Těžko. je to velká zodpovědnost a náklady (poplatky, veterinář, očkování, žrádlo, hračky, pojištění na škody/případně zdraví psa). Výchova, pravidelné venčení, socializace, žádná dovolená (jen tam, kam pes smí nebo psí hotel, ochotná babička na hlídání)….
Pes si vybere vůdce smečky (alfa) sám….. To je hlavní autorita. Pravděpodobně to bude otec. Táta vás asi zná a tuší, co by ho čekalo.
Možná si budeš muset počkat a jednou si v dospělosti pořídit psa sám a za své peníze.