agentpv

Jak pracuje a z čeho je „PEPO – kominíček“ chemický odstraňovač sazí?

Odpovědi
Kepler

PEPO je petrochemický produkt (petrolej) v různých formách – tekutý, nasáklý do nosiče – tabulek. Jeho výhodou je dlouhé hoření a schopnost zapálit i hrubší kusy dřeva, nebo i uhlí. Kominíček chemicky částečně vyčistí komín od sazí na základě katalytické reakce za nižších teplot. Jedná se o spalování bez plamene při nižší teplotě, než probíhá klasické hoření.

independent

Kapitáne, to byl monteráček.