ivosek2

Jak poznat pitnou vodu?

bez toho abych to vypil

Nejlepší odpověď
gecco

Jedině chemickým a mikrobiologickým rozborem…
😉
Sem – http://www.khszlin­.cz/hok_soubo­ry/252-2004.pdf – se podívej, jaké jsou povolené limity (Příloha 1.)…

Další odpovědi
Löwe

No pouhm okem asi ne. Možná nějaký chemickým rozborem. Neuvádíte zde ani o jaké vodě (z jakého zdroje) píšete. Pokud by bylo takhle neznámou vodu nutné pít, doporučuji převařit, nebo použít pilulky na vyčištění vody od bakterií.
Doplňuji:
To mi tam zase chybí písmenek ☹

Putin

Pokud to bereš jako například potok a chceš zjistit, jestli jej můžeš pít, či ne, tak to zjistit lze, ale ne jistě. U nepitné vody můžeš najít třeba pěnu, která se tvoří u malých vodopádů. Pitná voda je zase čirá a žije kolem dost zvířat 😉 Jisté to však není.