Pantata

Jak zjistit zda je voda ze studny pitná

Nejlepší odpověď
mosoj

Jinak než biochemickým rozborem to nezjistíš. Jsou na to specializované laboratoře ale není to zadarmo !

Další odpovědi
dudu

Minulý rok jsem nechal dělat rozbor vody ze studny na chalupě. Obrátil jsem se na místní hygienickou stanici, kde jsem dostal dvě sterilní lahve, které je třeba naplnit vzorky a obratem odevzdat. Cca do týdne jsme obdrželi auditovaný protokol. Platí se předem a chtěli cca dvanáct stováků.

ReHu

Dávala jsem vzorek vody na rozbor do laboratoře. Bývají u nemocnic. Stálo to pár set. Ale jsou i podrobnější rozbory.

https://www.go­ogle.cz/search?q=roz­bory+vody&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Protiva

Napij se a pokud přežiješ, není prudce jedovatá.
Záleží na tobě, co jsi ochoten vypít.
Divil by ses, co třeba ostraváci jsou ochotni dýchat.
Ani nevíš, co všechno se dává do potravin a co se dá koupit v balené vodě.
Pokud voda nesmrdí a je čirá, stačí ji zanést někam do laboratoře.
Tam ti zjistí co všechno obsahuje.

Robert_PM

Jejím rozborem:-). Slušná otázka:-)))

venkovan

Pitná je každá, tázkou je, zda je či není zdravotně závadná.
Vyčistit stěny studny savem, savo v patřičném množství nalít do studny, vyčerpat studnu a potom zajít na hygienickou stanici či na nějakou soukromou laboratoř. Ne internetu je jich požehnaně.¨
A úplně z počátku stačí se rozhlédnout okolo studny a zeptat se sousedů. Lecos člověk zjistí aniž by dělal rozbor.