budulínek

Jak poznat na kousku hmoty, zda je to polyvinylchlo­rid (PVC)?

Konkrétně mi jde o zjištění zda bílá venkovní křesla jsou z PVC.

Nejlepší odpověď
ReHu

Myslím, že plastová křesla nejsou z PVC.
S PVC pracuju a tato křesla jsou z jiného mater.
Ty levné často z bakelitu.

Další odpovědi
gecco

Chemickým rozborem…
😉
Ale „venkovní křesla“ budou dost pravděpodobně z PE (polyetylen)…

mosoj

Budou ze všeho možného jenom ne z PE. PE je tepelně málo odolný a při 80oC již měkne.
Běžně to nepoznáš, ale šly by udělat fyzikální zkoušky, nicméně při zkouškách ten vzorek zničíš.

lexx

bakelit je křehký…spíš ten PE ale složení substance, to je výrobní tajemství firmy, půjde o složitější látku…

budulínek

Na adrese http://www.technic­ke-plasty-tribon.cz jsem asi našel co potřebuji: z tabulky fyzikálních vlastností vyplývá, že PVC má hustotu větší než voda a měl by se ve vodě potopit zatímco PP nebo PE mají hustotu o něco menší než voda a měly by plavat.

ReHu

Super. Seš dobrej 🙂. Chtěla jsem ti napsat o Tetrahydrofuranu, který PVC leptá. Mám ho v práci 🙂

budulínek

Díky všem za odpovědi.
Mosoj píše o fyzikálních zkouškách – myslím, že může existovat nějaká vlastnost PVC, jejímž prokázáním ne moc složitou zkouškou fyzikální/chemickou by se určilo, že jde o PVC. Budu dál hledat informace o vlastnostech PVC a PP na internetu.
Budulínek

ReHu

Bývají z PP (polypropylenu), některé, těch je méně z PC (polykarbonatu).