briketka10

Jak poznám na USB flash disku označení 2,0 – 3,0 ??.. Děkuji za odpověď..

..mám ještě jednu otázku nevím na jakém principu USB
funguje dá se např. smazat jeden film uprostřed, nebo
se musí smazat celá Flash ??
Doplňuji:
HDD disk pracuje stejně, jako USB flash ??

Nejlepší odpověď
anonym

USB verze 2.0 a 3.0 se liší rychlostí, jakou je toto rozhraní schopno komunikovat (bez vyzkoušení se musíš spolehnout na údaje poskytnuté výrobcem/prodej­cem).
Přístup k USB zařízení se nijak neliší od přístupu k jiným diskům (jde o přímý přístup) – tedy je možné mazat cokoli, bez ohledu na přesné umístění (adresy) dat na úložišti a bez ovlivnění jiných souborů.
Doplňuji:
Přístup k datům na HDD a flash (třeba USB, SSD, paměťovkách…) je stejný.
Ale zatímco HDD používá magnetický záznam na rotující disk/y, u flash jde o bistabilní klopné obvody (elektronika bez mechanicky pohyblivých částí).
😉

Další odpovědi
Funna

dva, nebo tří poznáš podle barvy…3 je modrá (rychlejší)..ale 3 funguje i na „dvojkovém“ portu, jen je pomalejší přenos dat…a fleška je pevný disk…maž si a nahrávej vše podle libosti aodkud chceš
Doplňuji:
sice dostali palec, ale neřekli ti, jak rozeznáš USB 2.0, od 3.0…takže USB 3.0 flash disk má modrý „konektor“ (prostě ten konec, co se strká do PC)…a i pokud ho máš na počítači, je modrý, na rozdíl od 2.0…ten je standardně bílý (v PC černý)…rozdíl zde http://www.pho­tocitizen.com/wp-content/upload­s/2011/10/USB3-vs-USB2-103.jpg...a flask disk je elektricky programovatelná paměť..tudíž se dá libovolně přehrávat teoreticky do nekonečna…a tím pevným diskem jsem samozřejmě nemyslela Hard disk, jak se Odik mylně domnívá, ale to, že je to „nepohyblivá“ paměť…prostě paměť typu ROM…ale takovými podrobnostni nechci Briketku, která jak vidno nemá ani šajn o tomhle zařízení zatěžovat…

odik

Konektory jsou stejné (kvůli kompatibilitě), takže pokud to na ní není napsané, tak rozdíl z vnějšku nepoznáte (i když většinou jsou modré). Pokud Váš počítač podporuje USB 3.0, tak bude rychlost stahování a nahrávaní výrazně vyšší, pokud nepodporuje, tak bude pomalejší, ale fungovat bude.

Z flash disku můžete smazat libovolný samostatný sobour, nemusí se mazat celá jako to bylo u CD/DVD-RW
Doplňuji:
Funna: Flash pamět není ani zdaleka pevný disk …

briketka10

proto takový nick Funna

naFUNNĚNÁ

Funna

OPRAVA ODKAZU…http://ww­w.photocitizen­.com/wp-content/upload­s/2011/10/USB3-vs-USB2–103.jpg

anonym

1. nevím o tom, že by nějaká norma určovala barvu konektoru nebo LEDek – mám, např. Pretec BulletProof, ´vnitřek´ konektoru je černý a rychlost 3.0 _____ 2. Flash má ´životnost´ cca 100 tisíc zápisů, výrobci udávaná životnost (resp. střední doba chyby) HD je cca 1.000.000 hodin provozu _____ 3. Flash není ROM (i když lze namísto ní použít), spíše by se dalo hovořit o EEPROM, ale i od ní se liší právě tím „flash“ – proto se jí také flash říká

briketka10

mowlo
a za takovou blbost dostane dva
palce musela si je vynutit panejo..

briketka10

Funno

jsi ke mě drzá v technice se tedy vyznám
přesně vím co je USB flash a k čemu se
používá a že jsem potřebovala vědět
malé detaily, tak ty už vím od mowly
a tu svoji odpověď si nechej dodatečně
sis ji našla a teď děláš chytrou !!
a urazila jsi i odíka..

flask disk je elektricky programovatelná paměť..tudíž se dá libovolně přehrávat teoreticky do nekonečna…a tím pevným
diskem jsem samozřejmě nemyslela Hard disk, jak se Odik
mylně domnívá, ale to, že je to „nepohyblivá“ paměť…prostě
paměť typu ROM…ale takovými podrobnostni nechci Briketku,
která jak vidno nemá ani šajn o tomhle zařízení zatěžovat…

jsem blázen do hudby, filmu
miluju svýho kocourka Ufíka

píšem sem otázky a odpovědi ty jsou
po chvíli smazaný já se ptám próč ??
toto mám napsaný u mého profilu
o mně

briketka10

takže můžu mazat, jako na paměťovce v mobilu,
kterou strčím do čtečky a tu do noťasu jo ??

anonym

Ano – paměťovka je také flashka – jen s jiným ´konektorem´ (např. SD namísti USB).

briketka10

no jo ajo dík..