Avatar uživatele
L_85

Jak požadovat náhradu škody (neplacené alimenty)?

Přítelkyně udala býv. partnera za neplacení alimentů, celkem 2x (2 trestní oznámení), s celkovým dluhem téměř čtvrt mil. Kč. Ovšem naše slavné soudy obviněnému za toto dali jen dvě podmínky a alimenty stále neplatí, ač dle obou trestních příkazů musí. Tímto ovšem porušil podmínky z předchozích trestných činů, navíc se odvolal, bude tedy soud. V písemném předvolání je odstavec, kde je popsáno, že pokud chce přítelkyně tuto škodu nahradit, je nutné podat jakousi žádost o náhradu škody. Moc prosím, jakým způsobem, s jakými náležitostmi a do kdy lze toto provést? Veškeré důkazy ohledně jejích dlužných alimentů (výpisy z účtů apod., i on se přiznal, že nikdy neplatil) již předala PČR. Děkuji.

Zajímavá 0 před 430 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Pokud se odvolal, pak nejspíše rozsudek v celém svém rozsahu nebyl pravomocný. Navbíc pořád lepší podmínka, než jej nechat natvrdo zavřít, neb z vězení nezaplatí vůbec nic s maximální jistotou. Ale nejlepší by bylo najmout si právníka a při tom být realistou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JamesCZ

S tímhle mám zkušenosti - ne osobní, ale příbuzný je měli. Jednoduše, pořád k soudu. Trpělivost a jen trpělivost. On je tak či tak musí zaplatit. Jinak zde je všechno, co potřebuješ https://www.bezplatnapravnipor adna.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Herjulfson

Nebylo to - připojit se s náhradou škody k trestnímu řízení v tzv. adhezním řízení? ... ale vzhledem k tomu, že už proběhl i nějaký rozsudek, byť nepravomocný, tak na to už by mohlo být pozdě. To už by se řešilo na samotném začátku. ... no nevím, možná se něco změnilo a já to jenom trochu zaspal.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony