Ozzy21

Jak postupovat při volbě tohoto povolání ??

Letos vycházím ze základky a potřeboval bych poradit..
Chci dělat zdravotnického záchranáře abych mohl potom buď jezdit sanitkou a ošetřovat, létat zdravotnickou helikoptérou nebo dělat záchranáře v horách.. Jakou školu vybrat.. Prosím o pomoc v bodech jestli jich je víc :)

Nejlepší odpověď
www

Možností je hned několik, ale nejlépe ti poradí tvůj třídní učitel, jinak tvoje škola. Zná tvůj prospěch i možnosti.
Názor
Doplňuji:
Kdysi mně poradil ve stejné situaci tříďas, rodina byla ovšem jiného názoru. No a blbec jsem ji poslechnul. ☹
Dnes, coby důchodce již ne, ale hodně dlouho jsem si to vyčítal, jejich rada nebyla dobrá ani trochu.

Další odpovědi
marci1

Pro začátek gymnazium, nebo zdravotnickou školu a pak uvidíš. Můžeš si pak udělat Vysokou školu nebo nástavbu po střední. Poraď se s rodiči a výchovným poradcem na škole, jistě Ti poradí.

Watermole

Šla bych na gymnázium (je zde vyšší pravděpodobnost dostat se na VŠ než z odborné školy), no a pak na VŠ nebo VOŠ.