Zbynas

Jak pohlíží zákon a policie na erotický obsah volně přístupný na internetu?

Jsem na Facebooku členem jedné skupiny, chodí tam děti od 8 let až dospělí cca do 40 let. Ovšem stává se tam dost běžně, že se tam nahrávají erotické fotky (obnažená pohlaví atp.).

Jak k tomu přistupuje zákon, tak nějak vím. Ale jak to řeší policie a řeší to vůbec, když se takto závadný obsah nahlásí přes formulář na Kyber policii?

Protože se jedná o trestní čin ohrožení mravní výchovy dětí a mládeže a mám pocit, že se to prostě neřeší :)
Doplňuji:
Jde o několik Facebookových profilů veřejně přístupných dětem. Něco jiného jsou weby vyloženě zaměřené na pornografii, protože jejich provozovatel je povinnen ze zákona před příchodem na takovou stránku zobrazovat upozornění a nechat uživatele potvrdit prohlášení, že už mu bylo 18 let.) V jakémkoliv jiném případě jde o následující zá­kon:

(1) Kdo pornografické dílo písemné, fotografické, filmové, počítačové, elektronické nebo jiné takové dílo

  1. nabízí, přenechává nebo zpřístupňuje dítěti, nebo
  2. na místě, které je dětem přístupné, vystavuje nebo jinak zpřístupňuje,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ono jde dost o zaměření té stránky, pokud je zaměřená na erotiku, tak tam děti nemají co dělat, a pokud tam jsou je to vina rodičů. Pokud je stránka i pro mladistvé, tak tam ty fotky nemají co dělat a je to potřeba hlásit. Policie to řeší, hlavně admin by to měl mazat, pokud to nemaže je to i jeho problém.

Další odpovědi
mosoj

A jsou nějaké stránky kam děti nechodí, nebo se nedostanou ?

ptáč

A jsou nějaké stránky kam zákon a policie nechodí, nebo se nedostanou ?

ivzez

Můžete zkusit nahlásit Facebooku
a na Horkou linku:
http://www.hor­kalinka.cz/

zjentek

zákon a policie na tento obsah nejen pohlíží, ale jistě nad ním i vehementně onanuje ..policie zvlášť, ta je totiž takovou Mekkou úchylů, kde zdravý jedinec bez úchylek je něco jako exot, něco jako nevěřící v kostelech, které jsou mimochodem toutéž Mekkou pro stejné úchyly, jako je tomu u té PČR ..doufám, že jsem otázku pochopil správně a odpověděl logicky

xtradesman

Pokud se to stává, tak to nahlásit Facebooku jako porušení pravidel (obvykle je někde u příspěvků hned odkaz na nahlášení závadného obsahu, teď nevím), a ten to poměrně rychle vyřeší smazáním FB stránky a profilu… Ale, možná si všimnete, že podobné skupiny obvykle obratem vzniknou zase jinde, přes anonymní IP apod. takže policie bude mít horko těžko co dělat, aby našla nějakou osobu, která za tím stojí… Nejspíš je třeba se smířit s tím, že porno proniklo zkrátka i na FB, a je to i pro FB boj s větrnými mlýny. Policii můžete zkusit, za pár fotek asi ale nikoho nezavřou, a na cyber věci u policie není až zase tak moc lidí, takže budou mít priority jinde. Pokud jde o uzavřenou skupinu, přestože se nechci nikoho zastávat, je zde také otázka, jak se do takové skupiny dítě dostane? Požádá o členství a přečte si určitý popisek skupiny, který možná něco už dost naznačí… Takové chtivé dítě si dost možná tento obsah najde i někde jinde (stačí zadat do google), a tak nevím…tohle je zkrátka problém současného internetu.

Fienir

Prosím odkaz na tu skupinu.