Jak pečovat o „vánoční kaktus“? Právě začal kvést!

Nejlepší odpověď
beer

Hlavně s ním nesmíš hýbat. To znamená ani otáčet ke světlu. Nechej ho jednoduše jak je, pokvete dál.
Podle toho, že kvete až nyní, může jít ale také o nově koupenou rostlinku. Tady se dá předpokládat, že květy během poměrně krátké doby opadnou. Pokud ano, přesadil bych jej až potom – ať máš aspoň chvíli radost z květů..
Doplňuji:
Pokud je ale kaktus starší, může jít o kaktus velikonoční. Zde jsou oba:
http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/vanocni-a-velikonocni-kaktus-aby-kvetly-ve-spravnou-dobu

Další odpovědi
Anuket

Naprosto stejně, jako o ostatní kaktusy. Pokud ho máte nově koupený, doporučuji přesazení do rašeliny. Zalévání buď v malých dávkách 1×týdně, nebo ve větších 1× za 2 týdny. Speciální péči nepotřebuje. Jednou za rok obvykle vykvete, květy po uschnutí necháme opadat (až poslední OPRAVDU suché kusy, které se nehnou sundáme jemně ručně).

marci1

V případě, že kaktus kvete, nedoporučuji přenášet, opadala by mu poupata. V létě kaktus letněte, dejte ho do však do polostínu, ne na přímé slunce, v bytě taktéž. Po přenesení do bytu mi vždycky krásně kvete.