starejpes

Jak označit řetěz mot. pily, aby nebyl u brusiče zaměněn, mám dojem, že mi záměrně vydali jiný řetěz. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Snad pouze glavírováním. k odpovědi hanulky11, řetěz je příliš tvrdý na použití raznice. Domácí bruska na broušení je sice dobrá, dnes už i za poměrně malý peníz, ale úbytek řetězu při tomto broušení je příliš veliký.

Další odpovědi
baghira

Gravírování nebo raznice ho může poškodit. Jedna možnost je sehnat si jiskrový popisovač, hodí se k označení čehokoliv kovového.
Nebo si ho udělat, tady je návod:
http://www.elek­troworld.info/mo­dules/Forums/fi­les/scan3_123­.jpg
http://www.elek­troworld.info/mo­dules/Forums/fi­les/scan4_127­.jpg

greycell

na řetěz zamkněte malý visací zámek(cena cca 20kč) přiměřené velikosti, aby volně běhal po řetězu. nebude jim při broušení ničemu vadit a k záměně už nedojde.

gepik

Kousek bych postříkal barevnným sprejem. Brusič barvu všechnu neodře a při řezání se postupně odstraní sama.

hanulka11

manžel říká, že by si raznicí vyrazil na některý článek třeba číslici nebo písmeno

ale raději by si koupil brusku na broušení řetězu a brousil si ho sám a pak máte 100% jistotu

Díky Drap-takže jak to vyřešit???????

baghira

greycell: kdyby ho opravdu chtěli ošidit, tak roznýtování a opětné spojení řetězu je zcela rutinní záležitost.