dust8

Jak opravit zaschlou hlavu tiskárny?

Nejlepší odpověď
Alesh

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Jak+opra­vit+zaschlou+hla­vu+tisk%C3%A1rny%3F

Další odpovědi
Hlada

Prodává se na to speciální kapalina, která se kape na trysky. Po čase se zaschlá barva uvolní. Jak jsem zjistil, tak stejný účinek má voda se saponátem, když se v ní nechá destička s tryskami přes noc.

Dochy

Prodává se nějaká kapalina Já svého času používal různé kombinace vody (ideálně destilky) a technického lihu. Většinou to pomohlo. Buď stačilo opláchnout ze spoda, nebo trysky nechat naložené přes noc (voda ve víčku od zavařovačky, takže byli ponořené jen trysky, ne elektronika)

Jiří Bohumil

Těžko a někdy se to nepovede vůbec. Existují různé způsoby (viz odkazy a rady předešlé), ovšem pokud je zaschlá delší dobu a pořádně, tak se to vetšinou nepodaří. Stalo se mi už u dvou. Pak, pokud jde o inkoustovku jsou lepší ty s cartridžemi, které jsou samy vybaveny tryskami, takže pokud zaschnou trysky v cartridži, vymění se celá a jede se dál. Ovšem v dnešní době a při cenách lejzrovek a cenách náplní do inkoustovek a do lejzrovek, kdy vychází tisk u druhých podstatně levněji a nikdy nezaschnou, je volba lejzrovky každopádně výhodnější. A pokud stačí pouze ČB, tak už jsou ceny tiskáren skoro shodné s inkoustem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.