eva.krizova@

jak opravit?vyhoreli mi brambory v mikrovlnce-vypla se a uz nejede co stim, stala deset tisic, nechci ji vyhodit, dik

Nejlepší odpověď
Pájo

Vytáhnout ze zásuvky, šetrně omýt, nechat řádně vyschnout a donést do opravny. Tam Vám cca za 250,– Kč řeknou, co jí schází a domluvíte se na opravě a ceně za ní.
Pokud je mikrovlnka v záruce a vlastně i pokud není (byla-li takhle drahá), vezměte ji do autorizovaného servisu (zjistíte na internetu ze stránek výrobce).

Další odpovědi
elektrikář

V každé slušně postavené mikrovlnce je cc 10 A skleněná trubičková pojistka na 220 V má držáčky na tištěném spoji. U některých výrobců je ještě jedna větší pojistka na kabelu vysokého napětí na zářič . KLaždý trochu schopný elektrikář by vám je mněl umnět přemněřit. Než jí potáhnete do servisu,