mizverina

Jak očistit cihly ?

Dobrý den, potřeboval bych očistit šamotové cihle od pravděpodobně cementové malty. Chtěl bych je použít pro režné zdivo (na krb), tudíž bych potřeboval, aby byly co nejvíce čísté. Jsou na nich zbytky malty. Zkoušel jsem to vibrační bruskou, ale bylo by to dost na dlouho. Má někdo nějaký lepší nápad?
Předem děkuji za odpovědi.. =)

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině mechanicky. Například větší kusy odříznout flexou a zbytek dočistit ocelovým kartáčem. Jde to aledost obtížně a jinak než mechanicky to nepůjde.

Další odpovědi
hanny 2

Pokud si vzpomínám,co jsem kde viděla,že se to odsekávalo a čistilo sekyrkou.

honza19hk

dříve se to dělalo sekerou,ale já to zkoušel flexou a brusným kotoučem na beton.
dost záleží jak tam ta malta drží.ale viděl bych to na tu flexu.

cukrar

úhlová bruska a
http://www.go­ogle.cz/search?q=Di­amantov%C3%BD+br­usn%C3%BD&hl=c­s&client=fire­fox-a&hs=kt3&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&prmd=im­vns&source=lnms&tbm­=isch&ei=Y9SFT6GZEN­DitQanyL3eBg&sa=X&o­i=mode_link&ct=mo­de&cd=2&ved=0CBgQ_A­UoAQ&biw=1067&­bih=737

Conchus

Možná, že by se ti vyplatilo jít dělat někam na melouch a vydělat si na nové cihly a ty staré použít např. na kozí chlívek nebo obrubníky u záhonů.