Poklička

Jak obnovit-zachránit data na HDD?

Prosím,jak obnovit data z hardisku,disk se mi nezobrazuje v počítači,nevíte co s tím,nerad bych o svá data přišel,že prý to dělají v Praze a je to drahé,jsem student a neměl bych na to,co tedy dělat a také jsem se dozvěděl na netu o podvodnících ohledně tohoto,abych nenaletěl,neporadil by někdo,díky,jak disk zachránit?

Nejlepší odpověď
Fyzik

Softwarovou obnovu lze použít pouze v části případů – pokud je disk opravdu rozbitý, disk sice ve většině případů obnovit jde, ale jsou k tomu potřeba složité techniky (třeba plotny naházet do jiného disku a rozjet to).

Obnova disku je celkově velice drahá a proto je lepší problémům s tím předcházet.

Další odpovědi
Michal Kole

Např. aplikacemi Wise data Recovery či aplikací Recuva.

Hlavně neobnovuj na disk, kde byl vymazaný soubor, ale třeba na flasku nebo externí disk.

Obě aplikace ti proskenují disk a soubory, co jdou obnovit jsou označeny zeleně, stačí je označit a pak stisknout tlačítko Obnovit.

Obě aplikace jsou zdarma a v češtině.

anonym

Závisí co je z diskem, ale počítej, že obnova stojí kolem 15 000 až 20 000.