Vandal

Jak obnovím tovarní nastavení notebooku bez CD (OS Windows XP)?

Zdravím,
Potřebovala bych obnovit tovární nastavení u ntb XP ale nemám k němu už CD. Zkoušela jsem při zapnutí F9 a vyskočily mi asi 4 volby, dala jsem první, což jsem pochopila, že by mělo být ono. Několikrát jsem to pak odsouhlasila, ale poslední upozornění, jestli chci opravdu resetovat windows mi nejde potvrdit. Když zmáčknu Y(yes) ntb akorát začne pípat jak blázen, ale nic se neděje a N(no) normálně reaguje – zapne notebook bez změny. Neví někdo, co s tím? Jen podotknu že mám starý notebook Asus A6000 či tak, ale to si myslím nehraje roli.

Odpovědi
jpau

Jenom blbá otázka? Lokalita klávesnice je jaká? Zkus místo Y zvolit Z…

valecek

Především nepíšete co konkrétně chcete nastavit.
Při startu počítače po nějakém krachu zvolte po F8 (ne F9)„poslední známé funkční nastavení,nouzový mód použijte pokud krach způsobuje poslední nainstalovaný program nebo nekomatibilní ovladač , v tomto módu jej odinstalujte nebo deaktivujte. Je to v Start/ovládací panely/přidat-odebrat programy nebo Start/ovládací panely/ systém/hardwa­re/správce zařízení kde se můžete podívat jak fugují ovladače.
Skuste též nastavení přes menu start/ovládací panely nebo start/výchozí nastavení programů, ale to o tom musíte něco vědět.Pro amatéry doporučuji program ccleaner pro čištění bordelu na disku a menu nástroje/obnovení systému.Bude tam několik položek kontrolních bodů i s datem jejich pořízení,zvolte datum před vznikem problému.
Pokud to nezabere chce to odborníka, ale bez originálního instalačního disku…?
Víte nejlepší je provést "čistou instalaci“.To znamená zazálohovat si vaše data,přeformátovat disk pomalou fyzickou metodou,nikoli tou rychlou, případně pak ještě opravit disk programem CHKDSK který je obsažen v Biosu i na instalačním či záchraném disku.
A pak znovu nainstalovat ty winXP ve verzi profesional pokud možno a ne verzi home( ta totiž z instalačního či záchraného disku nejde moc opravit a chybí v ní zpravidla nějaká ta knihovna DLL či ovladač které napotvoru Váš hardware potřebuje) a winXP by mělo být SP3 (servise pack3) .Ihned po instalaci zakažte aktualizace protože ty už dnes microsoft neposkytuje a místo nich to natahuje bordel který winXp ochromuje aby Vás donutil si koupit Win10.
Poté nainstalujte firemní ovladače mateřské základní desky počítače,pak ovladač grafické desky a případných jiných zásuvných desek co máte, např. zvukovka.
pak si nainstalujte antivirový program a firewal. Internet připojte pokud možno až v této chvíli.Po každé instalaci těchto komponent restartujte počítač přes menu Start/vypnout počítač/restar­tovat.Pak si nainstalujte kodeky a další programy.
pokud vše funguje vytvořte si bod pro obnovení v menu nabídky Start, zvolte nabídky Start, zvolte Všechny programy / Příslušenství / Systémové nástroje / Obnovení systému.
Vyberete přímo v úvodním okně volbu Vytvořit bod obnovení a klepnete na tlačítko Další.