BoredPaulina

Jak naučit psa, aby „vydržel“ sám doma, než přijdu z práce a budu se mu moci věnovat?

Strašně moc a dlouho bych si přála psa, ale pracuji klasicky od Pondělí do Pátku, domů se vracím cca v 15:15 a bojím se, že pejsek by byl špatný z toho, že bude doma sám a to mu nechci dělat. Tak přemýšlím, jak pejska nějakým způsobem naučit či připravit, nějaké rady?

Nejlepší odpověď
ten který je

Pes vyžaduje tak třikrát až čtyřikrát denně venčení.Štěne vyžaduje četnost venčení ještě více.Záleží také jaké chcete plemeno.Jinak aby pes doma neštěkal a nevyváděl pomáhá,když mu necháte nějaké Vaše starší oblečení aby Vás cítil.Možná bude na něm ležet a bude klidný.Vše si dobře promyslete a zvažte.

Další odpovědi
Drap

Neni to tak snadné. Když je štěně malé, potřebuje, aby ho někdo po dvou až třech hodinách zašel vyvenčit. Neni pravda, že pokud člověk odejde, tak pes je zticha. Některý ano, některý ne. Je ho to třeba naučit. Podle mne jsou v tomto směru podle zkušeností většinou lepší feny, než psy. Pes si musí na samotu postupně zvykat. Od mala když odcházím vždy říkám psovi čekej, nebo já se vrátím, nebo něco podobného. Odejdu a vrátím se třeba za deset minut. Interval postupně prodlužuji. Je to běh na dlouhou trať. Pes pokud je sám, může začít kousat věci, někteří likvidují boty, někteří koberce, jiný nábytek. Pes když je dlouho sám, tak se nudí a tyto nepřístojnosti dělá z nudy. Chce mu tedy proto poskytnout dostatek zábavy, různé hračky, popřípadě hlavolamy a podobně. Taky jsem měl psa, při plném zaměstnání. Ráno jsem si přivstal, šel psa vyvenčit a postupně si zvykl a 8 –10 hodin vydržel, než jsem se vrátil a znovu s ním šel. Každý den odpoledne jsem s ním chodíval minimálně na tři hodiny aby se pes vyběhal a vybil přebytečnou energii. Je to spousta práce a starostí, ale časem to pes několikanásobně vrátí svou láskou a přítulností. Dnes chodívám se psem všude, kromě případné návštěvy lékaře.
Přeji mnoho úspěchů

Mp2

Pes vás vycítí, když se vracíte z práce celkem ma dálku, takže ho při návratu slyšíte štěkat a kňučet, ale jinak je úplně v klidu..
Když odcházíte, je to to samé..
Když je sám doma, určitě bordel dělat nebude.

.

Arne1

Když si pořizujete psa, tak musíte přemýšlet i nad tím, kdo se mu bude celou dobu věnovat. Není to věc, kterou by šlo odložit někam do šuplíku a vytáhnout jen když je nálada.

BoredPaulina

Arne1: Proto se tu ptám. Kdyby mi to bylo jedno, tak si pořídím psa a vůbec se takovou otázkou nestresuji. Posila jsem tu o radu s tím, že tu jsou normální lidé, kteří pořadí, ne o přednášku, která mi nedá nic užitečného. Hezký den.