Raddess

Jak nastavit mikrofón na streamování z domova?

Zakoupil jsem tento mikrofon – https://www.mu­ziker.cz/auna-precision-condenser-microphone-usb-tripod-navy-blue
Mikrofon pouzivam doma na streamovani, na mikrofonu jsou dve tlacitka,rovna osa a zohla osa…
Je tu někdo, kdo by mi pomohl jak to nastavit? Díky moc

No přiznám se, že jsem v tomhle amatér. CD bohužel nebylo,zkusím­kouknout na ofic. stranky vyrobce. Podle vas tedy ty tlačítka mam mit zaple jak? Aby to bylo nejlepsi. Jinak mikrofon funguje jak ma, ale jen ty tlatcitka mit zaple tak aby to bylo nejlepsi. Díky

Odpovědi
BergySeltzer

Manuál k tomu nebyl?
Měl bys mít k tomu cd s driverem. Pokud ne, driver bude ke stažení na stránkách výrobce. Nainstaluješ driver, zapojíš mikrofon a v nastavení záznamu, případně v nějakém sw ho vybereš jako primární.
Ty „dvě tlačítka“ jsou low cut – „ustřihne“ všechny frekvence pod cca 80Hz a druhé je pad – sníží citlivost mikrofonu o pár decibelů.
Ale vlastně pořádně nevím, na co se ptáš. Kdyžtak diskuze.

Raddess

No přiznám se, že jsem v tomhle amatér. CD bohužel nebylo,zkusím­kouknout na ofic. stranky vyrobce. Podle vas tedy ty tlačítka mam mit zaple jak? Aby to bylo nejlepsi. Jinak mikrofon funguje jak ma, ale jen ty tlatcitka mit zaple tak aby to bylo nejlepsi. Díky

BergySeltzer

Pokud přes to chceš jen mluvit, tak ty tlačítka moc řešit nemusíš. Low cut nech klidně zaplé, lidský hlas, ale dokonce ani většina nástrojů tak nízké frekvence nevydává, proto se to zapíná, aby zbytečně V MIXU nezabíraly frekvenční místo ostatním nástrojům (basa, velký buben zejména). Ty ale nic mixovat nebudeš, takže jak píšu, je to celkem jedno. Tlačítko pad se pak využívá taky zejména při recordingu a to při nahrávání opravdu hlasitých zvuků. Např. kytarový zesilovač. Mikrofon se trochu utlumí.
Nevím, přes co to chceš prohánět (Windows, Cubase, Audacity..), ale jediné o co by ses měl starat, tak nastavit vstupní hlasitost mikrofonu tak, aby ti ukazatel neskákal do červených polí. Pak nastává nechtěné zkreslení.
Pozor taky na tohle: píšeš „mikrofon funguje“, ale máš-li notebook, je dost možné, že stále využíváš zabudovaný mikrofon pravě v NB. Zkus na ten nový mike poklepat, jestli jde zvuk z něj. Protože nemáš li nainstalovaný driver a ten nastavený, nezdá se mi, že by měl mikrofon fungovat.