Duhn

Jak nastavím napětí u CPU – Ryzen 5 1600×?

Zdravím,
mám CPU R5 1600×, MB MSI B450-A-PRO.

Jde mi o to, že jádra cpu běží zbytečně na vysokém napětí – až 1.55V, což je celkem nesmysl… neboť jádra neběží ani na nějakou vysokou frekvenci, taková ta běžná 3.7Ghz, občas to skočí i na 4–4.1Ghz, ale to není ani sekunda.
Každopádně docílit tím chci nižších teplot, hlavně aby tak neskákaly. Ne že bych je měl extra vysoké, ale když je větší teplo, tak větrák jede na víc, než musí… teď mám např 41°C, po celou dobu co píšu, ale když kliknu na plochu, bum 51°C a jde to zas zpět… a tak dokola…

A teď k otázce: Jak nastavím, aby maximální napětí bylo okolo 1.35? V BIOSu jsou 3 módy – Auto, Override, Offset. Přes Override není napětí dynamické, tzn. je celou dobu 1.35V, i když to není potřeba, takže mi zbývá možnost offset, ale to moc nechápu, jak funguje… Zkoušel jsem, znaménko -, ale i tak napětí bylo stejné, jako předtím
Poradil by mi někdo prosím?

Díky.

Odpovědi
Postmaster

Je to jednoduché, pokud máš Windows tak stačí jít do změnit pokročilé možnosti napájení a zde nastavíš maximální výkon procesoru na 60 % a je to.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Duhn

@Postmaster ano, sníží to napětí, ale zároveň výkon, což není to, co chci.

Potřebuji pouze omezit maximální napětí, které je ale zároveň dostačující co nejvyšší frekvenci… jak jsem psal, mohu to udělat přes override mode, ale raději bych měl dynamický, aby při nejnižším zatížení byla i co nejmenší voltage.