ladaI

Jak nasměrovat antény u wifi routeru a mají vůbec nějaký vliv na sílu signálu?

Mám v domku tp-link AC 1350, který má 4 antény s možností natočení do různých směrů.

Nejlepší odpověď
Hlada

Tyhle kmitočty se šíří uvnitř nevyzpytatelně. Není nic jednoduššího, než si do telefonu nainstalovat aplikaci s WiFi analyzátorem a na místě vyzkoušet.

Další odpovědi
Smack

Stačí rovné nahoru, vliv to nemá.

Arne1

Různě do prostoru, z každé pak signál půjde trochu jinak a je pravděpodobné že do hůře dostupného místa něco dojde.

led

Je to router s dvoma pásmami
2 antény sú na 2,4GHz
2 antény sú na 5GHz (rýchlejší signál)
video WIFI Guru umiestnenie antény
https://www.youtube-nocookie.com/em­bed/y2z6z3uyg­H4

Jiří Bohumil

Tyto antény jsou víceméně všesměrové i když jejich poloha mírně vyzařování ovlivní. Pokud potřebuješ směrovat WiFi více do konkrétního směru a na větší vzdálenost, možno použít směrový accespoint, který směruje signál pouze do určitého směru a v určitém úhlu pokrytí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.