JamesCZ

Jak napsat adresu adresáta, když mám obálku s okénkem?

Mám obálku s okénkem a dlouho jsem neposílal dopis, kam se dává adresa, když mám okénku. Vím, že do pravé dolní čtvrtiny, ale já tam mám okénko.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Použij jinou obálku. Obálky s okénkem se používají hlavně pro hromadnou poštu na formulářích. A4 složená na 1/3. Jestli ji chceš použít, tak musíš pochopitelně napsat adresu tak, aby byla v okénku vidět.

Další odpovědi
marci1

Napiš adresu na samolepku a přilep na okénko. 🙂

Drap

Na dopis, nebo na samostatný papír tak, aby adresa byla vidět přes okénko. Většinou to u většiny takových obálek vychází tak, že se papír složí na třetiny.

elkon

Když nevíš jak, tak napiš adresu na samostatný papír a vystřihni tak, aby po vložení byla adresa vidět v okénku.

JežíšKristus

Okna nepatří na dopis, ale na barák. To je strašný, tahle mladá generace.

dubraro

Ručně:
Papír A4 slož na třetiny a vlož do obálky. V rozích okénka zatlač vhodným špičatým předmětem. Důlky na papíře ti ukáží, kam se musíš trefit s adresou.
Na počítači:
Změř polohu okénka na obálce a pomocí pravítek v textovém editoru umísti adresu na správné místo.

da ny

A pokud budeš muset tu samolepku dojít koupit, tak se dá koupit i obálka bez okénka :)
Logické a nejjednodušší řešení nabízí odpověď viz. elkon!