ferenc

Jak napájet elektickou ruční sekačku trávy na 18V akumulátor ze sítě 220V střídavých bez výměny el.motoru.

Doplňuji:
Dík za náměty,je lépe trafo umístit u zdroje 220V a kabelem táhnout 19V k sekačce,nebo to trafo je tak malé,že může být umístěno v tělěse sekačky,potom od zdroje 220V k sekačce ,tam transformovat na 19V stejnosměr.

Odpovědi
autacek

S takovou sekačkou bych se tahat nechtěl, tudíž u mě by vítězila koupě nové ruční sekačky…

honza19hk

přes trafo.
Doplňuji:
určitě trafo mít na sekačce a přívod 230V. při délce kabelu by při 18V byly značné stráty.Taky pozor na odběr sekačky,trafo msí mít dostatečný výkon.
Pokud je motor stejnosměrný musíš mít navíc na sekundáru usměrńovač.

mosoj

Trafo 220V/19 – 20V + můstkový usměrňovač. Vše musí být dimenzované na příkon sekačky. Typuji že trafo bude muset být nejméně na 100W.
Doplňuji:
Diody 10 A na chladiči by neměl být problém. Horší to bude s tím trafem.
Také nějakou pojistku do okruhu !!

rigormortis

Pro převod napětí přez trafo je velmi zásadní vědět výkon!! Při tomto zanedbání může trafo velmi snadno zhořet…a lepší než trafo je spínaný zdroj…velmi malý a levný.
Také jde použít i soustavu diodových můstků a výkonových rezistorů, ale nesmí se začít rosit…je to hodně závyslé na příkonu sekačky…

mosoj

Střídavý proud z akumulátoru jsem ještě neviděl. Ale dobrý , hlavně že řeč nestojí !!!!

honza19hk

leda že by tam byl střídač, ale to pochybuju.

honza19hk

jestli je klasická sekačka,co se za ní chodí jel lepší nahradit elektromotor benzínovým motorem. Pak nemusíš furt hlídat kabel.