Dodopolasek

Jak namíchat opravdu dobrý špric z unimaltu?

Potřebuju fakt kvalitní špric a budu to míchat míchadlem na vrtačku v 10l kýblu. Kolik tam dát čeho?
Doplňuji:
Ale kolik toho unimaltu na kýbl? Jedná se o červenej unimalt.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak nevím jaký unimalt použijete, ale je to již připravená maltová směs. Pokud to nebude stačit přidejte vápno a cement podle podkladu na který budete aplikovat. Osobně bych přidal i decku Sokratu – tím určitě nic nezkazíte, jenom zlepšíte přilnavost.
Úplně problematická místa bych předem tím Sokratem napentroval.

Doplňuji:
????? – asi tolik aby to šlo ještě rozumně rozmíchat a neteklo to ven. Vrtačkou s míchadlem to jde skoro samo.

Další odpovědi
elektrikář

Špric má zpevnit a zdrsnit povrch zdiva.Je škoda na to požívat maltovou smněs.Je to smněs vody cementu a písku. Dát do kýble polovinu vody přidat cement, a písek zhruba do polotekuté hustoty. Nesmí to všechno stéct ze lžíce, než to stačíte hodit na zeď. Důležité je postavit se stranou tak aby vám to nestříkalo do obličeje. Pozor na oči. Pokud se to stane hned vymýt proudem vody.

Zdroj: vlastní zkušenosti