pn65

Jak nalit vodu do odpadu pisoaru?

Pisoár nám už hodně smrdí a prý je dobrý nalít vodu do odpadu toho pisoáru, s tím zkušenost nemám,vyfotil jsem fotku toho odpadu podle mě je sifón to celý, takže nevím jestli mám nalít vodu vrchem do pisoaru, nebo to nějak rozdělávat. Poraďte prosím.

Odpovědi
Otazník123

Do odpadu a tedy i sifonu naliješ vodu normálně přes ten pisoár jako by si vykonával potřebu, jinak se tam ani nalít nedá. V samotném sifonu by hladina vody měla být (vytváří tkzv. zápachovou uzávěru) aby se smrad z odpadního potrubí nešířil přes pisoár do místnosti. Jediné řešení pokud pisoár smrdí je tedy rozebrat a vyčistit sifon nebo ho zkusit pořádné prolít vodou z nějakým čistícím přípravkem. Aby se v budoucnu problém neopakoval je třeba po vykonání potřeby splachovat aby se v sifonu nedržela hladina moči ale vody. Pak by pisoár neměl tak smrdět.

mosoj

Budeš se divit, ale čistá moč nesmrdí. Moč smrdí jakmile se smíchá s vodou. Stačí i vzdušná vlhkost. V tom okamžiku začínají v moči řádit bakterie. Do tohoto okamžiku byla moč sterilní!!! Mluvím o zdravých lidech. Na těchto poznatcích jsou založeny moderní suché pisoáry, které nesmrdí. Do nich se ale nesmí žádná voda lít.
Jak koukám na fotku, chce to jednorázově vyčistit nějakým prostředkem na vodní kámen a dezinfekci. Bohužel tento typ pisoáru , pokud nebude čištěný a neustále oplachovaný bude prostě smrdět.

autacek

Pisoár je třeba i zvenku umýt, ta zaschlá moč na fotografii je nechutná.

Jinak sifon je možné rozdělat, ale v naprosté většině případů m tomu není důvod. Prolejte jej horkou vodou a hydroxidem sodným, případně kyselinou chlorovodíkovou.