Reezo

Voda do odstřikovačů

Zdravím, jelikož se mi nechce dávat mnohdy až 70,–Kč za vodu do odstřikovačů, tak jsem se sám sebe zeptal, jestli je někdo kdo si míchá vlastní efektivní vodu do odstřikovačů, popřípadě popsat recept?

já osobně jsem zkoušel Jar + voda když je teplo

na zimu se dá využít levný, ale co nejsilnější alkohol(zabrání zamrznutí) + voda + Jar

kdyby jste znali něco lepšího, budu rád za odpovědi.
hezký den.
Doplňuji:
jasně takže, nejdůležitější je, mít kvalitní vodu 🙂

Nejlepší odpověď
badisko

Da se na leto opravdu pouzit voda s jarem…ale pozor obyc voda je previt a casem ti to muze ucpat vodni kamen ..tak je lepsi vodu prevarit a nechat odstat ..no a s tim alkoholem + vodou tak alkohol ti nezmrzne to je jasne ale voda v nem ano a udela ti kristalky ktere ti tak jako tak zacpou ostrikovac ..asi by byla lepsi destilovana voda ted jsem se dival 5l stoji kolem 30 Kc..tedy na misto obyc..
Doplňuji:
Ale dam ti jednu malou radu …davej tam co tam patri ..zase tak drahe to neni a predejdes vetsim nakladum pri zniceni ostrikovacu vinou srace* ktery tam budes lit …oprava te pak vyjde draho …

Další odpovědi
mosoj

  1. Voda s jarem silně pění , není to to pravé ořechové, ale v nouzi proč ne.
  2. Gumové nebo plastové hadičky se vodním kamenem nezanášejí! Trysky ano.
  3. Nejideálnější je používat destilovanou vodu ale občasné použítí normální vody v nouzi nemůže nic zkazit.
  4. Letní kapalina do ostřikovačů není zase tak drahá a dá se ještě dořeďovat tou destilovanou vodou bez obav.
  5. V zimně tam ale musí být ten alkohol a žádný levnější než methylalkohol není !!! U těch nejlevnějších kapalin se používá odpadní produkt z výroby etanolu a ten smrdí jak mršina !!
  6. Šetření na nepravém místě a stejně nezbohatneš.

janavonava

Podle mě je kapalina do ostřikovačů vyráběna tak, aby nezanášela „hadičky“. Jaru bych nevěřila.

Dochy

jar by mel byt v pohode…
Nemelo by to zrat plasty a nemelo by to zanaset a melo by to myt 😉 Takze pokud mate tvrdou vodu, pridal bych tam obcas destilku nebo nejake zmekcovadlo. Ja tedy kapalinu kupuju, nadrzka mne pri mem jezdeni vyjde na plusminusrok, tak jen kdyz mne zamrza stara smes dolivam lih a v lete do zbytku zimni zas obcas pridam trosku destilky.

isteron

Ja som istý čas tiež chcel šetriť, tak som do ostrekovačov dával obyčajnú neupravenú vodu, najmä cek leto. Ale nakoľko sa nádržka ohrievala od motora, vytvorila sa mi vo vnútri nádržky zelená usadenina, asi nejaký vodný sliz a mal som problém, keď sa začal odlupovať a zapchávať kapiláry v dýzach a trubičkách. Potom som radšej kúpil 5 l kanistru riadnej kvapaliny do ostrekovača, v lete som ju riedil destilovanou vodou na úroveň bodu mrazu a v zime na úroveň podľa tabuľky do – 18 °C. 5 litrov mi stačilo niekedy aj na rok, ak často nesnežilo / nepršalo.

cochee

Letní si míchám sám, zimní ne – nemám líh. V práci mám k dispozici vodu ekvivalentní s destilovanou či demi. Hned napoprvé jsem trefil poměr vody a saponátu tak, aby se sklo mylo, ale přitom to nepěnilo. (Cca kapka saponátu velikosti hrášku do 2 l vody.)

Pokud se týká lihu, nejlevnější by asi byl E85, tankovaný jako alternativní automobilové palivo, bohužel není čistý – obsahuje cca 15% benzínu. Takže smolík.