DusanOrlik

Jak nahrávat pořady,seroše,filmy z TV ? (Nemám DVD ani VHS přehrávač)

Zdravím,rád bych si nahrával moje oblíbené seroše nebo filmy např. na flash disk,ale bohužel nemám jak.Máme septobox a normal.telku kde bohužel není na žádném z nich konektor pro USB.Na TV se dá pouze: sluchátka,audio a video.Na Septoboxu je VCR, S/PDIF, … Vím že existujou septoboxe kde mají zástrčku na USB,tak že v pohodě nahrávaj.Bohužel u tohoto septoboxu to není možné.Není nějaká „pomůcka“ , věc k zakoupení , např. nějaký kabel,do který by se dal do TV nebo Septoboxu a ten by měl druhý konec konektor pro USB,tak že by se to dalo nahrávat? http://www.chcis­levuzadarmo.cz/sle­va/958
Jediná varianta je asi koupit septobox,který to má zabudované.Můžete mi poradit,poslat odkaz na něco,co by mi pomohlo,jakýsi doplněk který mi umožní nahrávat? Děkuji předem

Nejlepší odpověď
mosoj

No tak to jsi vedle jako jedle. Většina setop boxů umí jen přehrávat z média, nikoliv nahrávat. A ještě upozorňuji, že TV které mají možnost nahrávat na USB dovedou také ten záznam přehrát, ale jiná TV to neumí . Prostě musí se přehrávat jenom na té TV na které se to nahraje.

Další odpovědi
brillant

Totožná vaše otázka. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nahravani-filmu-serialu-a-poradu-z-tv-jak

iceT

Domnívám se,že jednou z možností je pořídit si tv,která má v sobě zabudovaný dvd přehrávač,či cosi takového,kdy se po nastavení rec nahrát požadovaný film či seriál dá,kamarádka takovou tv má.
http://www.ma­ll.cz/led-televize-nahravani-usb/?av=1&gclid=CP-OltTI-LkCFeSWtAodwi8AOQ
Videorecorder je dnes už pasé,vhs mají malou životnost,velké skladovací nároky,to je lepší pořídit si dvd recorder.Zapi­sovatelná dvd jsou taky k dostání,to nahrakješ,zkoukneš a přehraješ.
Doplňuji:
Navíc ten bazmek z odkazu,co jsi uvedl snad ani nahrávat neumí,prptože pou umím dobře číst,tak umí převést nahrávku z analogové kamery do digi podoby.

Dochy

Buď settopbox s recorderem, nebo DVB-T kartu do PC.
Ten bazmek co odkazuješ Ti dovolí nahrávat pořady přes videosignál a zřejmě budeš potřebovat redukci ze SCART (mělo by to jít, 100% Ti to bez vyzkoušení nebo specifikace neřeknu). Budeš k tomu ale ještě potřebovat slušnější PC a při nahrávání na něm pravděpodobně nebudeš moct nic moc jiného dělat (bazmek se postará o digitalizaci, PC se postará o konverzi a uložení videa na disk)

Pokud Ti vyhovuje řešení přes PC, pořiď si DVB-T USB tuner. Ceny začínají asi na 400kč a uložené video bude bez ztráty kvality (u předchozího řešení dochází ke spoustě převodů, které snižují kvalitu). Doporučil bych nějaký, který má podporu v linuxu (ale to vyžaduje trochu znalého uživatele). Výhoda v Linuxu je ta, že zpravidla dokáže zpracovat celý multiplex, takže s jedním tunerem dokáže zároveň nahrávat libovolné programy z jednoho multiplexu. Windows ovladače obvykle dovolí nahrávat jen jeden program.

Set-top-boxy: Zde uváděné asi dovolují záznam všechny (na USB flash disk)
http://www.czc­.cz/set-top-boxy-prijem-tv-signalu/produkty
Vzhledem k ceně bych asi vybral některý z těchto a na koupi převodníku z analogového video signálu bych určtě kašlal.