Avatar uživatele
Nenaplněný

Jak na ztvrdlý štětec ?

Koupil jsem si štětec určený speciálně pro lazurovací laky. Byl poměrně drahý. Po prvním použití jsem ho pečlivě umyl v určeném ředidle, přesto se mi štětiny částečně slepily a štětec už nevykazuje tak dobré vlastnosti jako nový. Zdá se mi, že i u ostatních štětců je to podobné. Dají se štětce umýt, tak aby vydržely co nejdéle neslepené a měkké? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik, anonym před 4645 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Zkus ho nechat pár dní namočený v C6000, občas ho vytři hadrem, jestli se barva uvolní. Štětec se musí po vyprání v ředidle ještě umýt mýdlem. Problém je, že cena ředidla potřebného na důkladné vyprání je dneska srovnatelná s cenou levnějšího štětce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
natushka

tuhle otázku jsem řešila hodněkrát a poradím jedno:když je štětec ztvrdlý,radši si koupím nový protože ty dnešní výrobky jsou fakt strašný..ale ještě můžeš zkusit ho namočit do vody a potom zkusit umýt jarem snad to pomůže.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gepik

Ano, tak jak píše natushka. Po malování štětec omyju ředidem a pak ho napustím dostatečným množstvím mydlinek a pak už nestvrdne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

podle mě se vypltí koupit novej obyčejnej stojí (podle velikosti)cca 25–80 kč .A pokud je ten starej hodně zatrvdlej tak ho stejně nikdy kloudně neumeješ

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek