Nenaplněný

Jak na ztvrdlý štětec ?

Koupil jsem si štětec určený speciálně pro lazurovací laky. Byl poměrně drahý. Po prvním použití jsem ho pečlivě umyl v určeném ředidle, přesto se mi štětiny částečně slepily a štětec už nevykazuje tak dobré vlastnosti jako nový. Zdá se mi, že i u ostatních štětců je to podobné. Dají se štětce umýt, tak aby vydržely co nejdéle neslepené a měkké? Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Zkus ho nechat pár dní namočený v C6000, občas ho vytři hadrem, jestli se barva uvolní. Štětec se musí po vyprání v ředidle ještě umýt mýdlem. Problém je, že cena ředidla potřebného na důkladné vyprání je dneska srovnatelná s cenou levnějšího štětce.

Další odpovědi
natushka

tuhle otázku jsem řešila hodněkrát a poradím jedno:když je štětec ztvrdlý,radši si koupím nový protože ty dnešní výrobky jsou fakt strašný..ale ještě můžeš zkusit ho namočit do vody a potom zkusit umýt jarem snad to pomůže.

gepik

Ano, tak jak píše natushka. Po malování štětec omyju ředidem a pak ho napustím dostatečným množstvím mydlinek a pak už nestvrdne.

honza19hk

podle mě se vypltí koupit novej obyčejnej stojí (podle velikosti)cca 25–80 kč .A pokud je ten starej hodně zatrvdlej tak ho stejně nikdy kloudně neumeješ