Avatar uživatele
autacek

Jak na záhonu poznat, která okurka je která, a tedy že již je vhodná k utrhnutí?

Salátovka, nakládačka, hadovka, ale jak se v nich vyznat?

Doplněno: přerostlé nakládačky nejsou dobré

Prosím, nepište, že to každý pozná, kdyby mi to přišlo tak snadné, tak se neptám.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2494 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vím, co jsem zasela.

Hadovka se nejvíc liší tvarem od nakládaček i běžných salátových okurek. Nakládačky jsou drsnější než salátovky.

K doplnění.
I okurky chtějí své. Z větších nakládaček dělám kvašáky.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Každý normální pěstitel to odhadne podle velikosti. Nikdy jsem s tím neměl žádný problém. Když je dostatečně velká a potřebuji, tak utrhnu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Přezrálá okurka se nečervená, nýbrž žloutne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Každá okurka přeroste. Nakládačka od salátovky či ostatních odrůd se pozná jedním pohledem.
Přerostlá nakladačka je na okurkový salát lepší než salátovka. To je ale moje chuť.
To že nepoznáš nakladačku od salátovky je zase tvůj problém.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Myslím, že nakládačky jsou po povrchu drsnější. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Viz Zdroj:, obrázek asi tak ve druhé čtvrtině nebo třetině stránky.

Zdroj: http://prkynko­.cuketka.cz/su­roviny/okurky/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Zavolat do Bruselu, jak je více zahnutá než dovoluje Směrnice EU, utrhnout a zahodit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dagmon

Salátovka je silnější, říká se jím někdy také „polní okurky“, je prostě tlustší a kratší a má silnější slupku a je lepší tyto okurky loupat. Hadovka je tenká a dlouhá, jak napovídá její jméno. Ta se konzumuje většinou se slupkou, která je tenká a dobrá. Nakládačky poznáte už podle toho jak se pěstují, ty se nevyvazují, rozlézají se po záhonu a nasazují neustále nové a nové plody. není pravda že jsou nedobré když přerostou, já je mám nejraději, protože jsou velmi křehké a mají opravdovou okurkovou chuť. Já zavařím pár skleniček a ostatní plody už sklízím na jídlo ve velikosti tak 10–15 cm. Neloupu. Když necháte nakládačku na záhonu hodně přerůst, tak pak už dobré nejsou, ale to se stane s každou okurkou. Dnes už se prodávají ošetřená semena, u kterých nehrozí to, že kdyby byly pak větší, tedy přerostlé tak zhořknou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada