Roland Jahna

Jak na třešeň,aby plodila.

Dobrý den,
máme krásný velký strom cca šest let starý, krásně kvete, začne dělat opravdu hodně třešní a ty začnou žloutnout a upadnou, zbyde jen pár.
Zaléváme pravidelně a na jaře jsme pohnojili NPK, moc prosím o radu jestli je to odrůdou nebo čím? Je to tak každý rok, už šest let.
Moc děkuji za pomoc.

Odpovědi
Drap

Pokud neni na blízku jiná třešeň, může být problém i opýlení. Třešně také mohou mít a často mají spoustu nemocí. Třeba by pomohl i vhodný postřik. Netroufnu si podle informací v tomto radit, pokud se t podaří najít v okol nějakého zahrádkaře, rád se jistě na třešeň podívá a poradí ti.

Emefej

Horší opylení, monilioza nebo málo fosforu.