kornalice

Jak na to?

Dobrý den,může mi prosím někdo poradit, jaké kroky musím udělat, pokud mi má matka chce darovat 1/4 rodinného domu?Zbylé 3/4 vlastní můj otec?Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
standa

Vás se žádné ´zásadní´ kroky netýkají 🙂

Každopádně se matka musí dohodnout s otcem, protože otec (jako druhý spoluvlastník) má předkupní práva na majetkové podíly dané nemovitosti.

Předpokládejme, že se otec ´vzdá´ svého předkupního práva, pak se všichni tři musíte dostavit k notáři a zde sepsat konkrétní smlouvu o převodu majetkového podílu, a to buď darovací smlouva (bezplatný převod) nebo kupní smlouva (úplatný převod).

Vše další vám sdělí notář…