rigormortis

Jak na malování stříkáním?

Nemáte někdo zkušenosti s malováním pomocí stříkání?
Chci si pořídit kompresor (žádný šmejd, 50l, dvoupíst, olej, 420l/min) ale už se nevyznám v těch stříkacích pistolích…jakou trysku? Jakou nádobu (spodní/vrchní)? Co zasychání? Tlak? Separovat olej? Na co si dát pozor?
Chtěl bych to tak, aby se nemusela barva ředit, nebo jen minimálně (nějaký obyč. primalex, kolorlak nebo helios).
Stříkat budu půlku baráku+hodně lakování, možná i nějaké pískování…

Máte někdo zkušenost? Nebo nějaký ucelený návod jak na to? Jaksi jsem na nic nenarazil.
Děkuji.
Doplňuji:
Drape…vysokotlakým nanášením se prý uspoří 20–30%barvy, takže tam toho přeci tolik nebude, ne? Navíc budu nanášet na fajnovou (až na chodbu) a to skoro celý dům…cca 300m2…to se mi opravdu růčo dělat nechce. Navíc přátelé mají podobný problém.
Ona otázka zní jak na to, ne proč to nedělat.

Nejlepší odpověď
Drap

Pro malování interiérů je stříkání ten nejméně vhodný způsob. Jedinou výhodou je, že to jde poměrně snadno a rychle. Nevýhodou, že nelze stříkání použít tolikrát za sebou, jako při malování např štětkou. ale musí se vše škrabat. Váleček i barva podstatně pevněji nanáší nátěr na stěny než stříkání. Osobně bych doma nikdy stříkání nepoužil.

Další odpovědi
mosoj

Na interiérové stříkání se v současné době používají dmychadla . Které tvarem m foukaného vzduchu přesně ohraničují dopad barvy a vytváří tak ostré rozhraní.