FlAsh_7

Jak myslet více logicky?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se zaměřit na řešení hlavolamů, slovních hříček, sudoku i křížovek.

Dobré jsou i tzv. číselné řady, když zjistíte, z čeho vycházejí. Nebo využít tzv. analogii – srovnávat zdánlivě stejné obrázky a najít to, co je rozlišuje

Okdaz na číslené logické řady

https://matema­tika.cz/cisel­ne-rady
https://publi­.cz/download/pu­blication/322?on­line=1

„Jedna osmisměrka denně pomůže udržet mozek ve formě, procvičí paměť a posílí logické myšlení.“

https://www.dum­knihy.cz/osmis­merky-citaty-slavnych-241874

Další odpovědi
Vinpe

Uč se matematiku, fyziku.

Gonfaloniér

Hrej šachy a další logické hry, řeš hlavolamy, zkoušek si IQ testy, kup si knížky zaměřené na logiku a IQ testy. Uč se matematiku, algebru i geometrii.
Medituj. Trénuj i kreativitu.
Hodně počítej. Postupuj pomalu. Výsledky uvidíš až s odstupem času (ale zlepšovat se mužeš den za dnem. Jen to není tak viditelné, jde to po krůčcích). Hlavně se do toho pusť, pokud máš zájem si zlepšit tu logiku. Většina lidí ví, co by měli dělat, ale nedělají to. Buď hledají výmluvy nebo „jednodušší“ cestu. Jednodušší cesta neexistuje. Jednodušší to bude po delší době až se začneš zlepšovat. Začít s něčím, co nám nejde a v čem se chceme zlepšit, bývá ze začátku vždy těžké, tak nehledej výmluvy. Rad a tipů je na tohle téma dost i na internetu, tak nehledej výmluvy. Buď to chceš, nebo ne.
Hraní šachů je namáhavé, procházet IQ testy je namáhavé, každá činnost, kterou se začínáme učit, bývá namáhavá. Proto většina lidí nic nedělá, nikam se vědomě nepospuvá, nezkoušejí nic nového a takovým činnostem, které by je mohly někam posunout se vyhýbají.