Moniczka.1

Jak můžu srovnat plastová okna, aby jimi neprotahovalo?

Bydlím v bytovce, která nemá pevné základy, takže okna bych mohla štelovat pořád

Nejlepší odpověď
carpediem

Hlavně rám musí být dobře nasazený, pokud se zdivo hýbe, tak asi plasťáky nejsou dobrou volbou.

Pokud to nebude sedět, tak vám to ani nevyreklamují.

Častou chybou je špatné zabudování parapetu, mrkněte, zda nefouká i pod oknem.

Doporučuji vám obrátit se na toho co o oknech rozhodl, popřípadě toho, co to naprojektoval.

Další odpovědi
mosoj

Byla namontována nekvalitní okna. Okna vlivem změny teplot pracují více než je zdrávo.

cukrar

Určitě nesouvisí časté štelování s nestálým základem, páč by Vám popraskali tabulky.
Praská Vám obvodová zeď?

Doplňuji:
Když nepraskají zdi, tak to nemůže být na vině špatný základ domu.

Víte přesně, kde profukuje? Zkoušela jste to vonnou tyčinkou? Pokud se musí často seřizovat okna, znamená to, že jejich kvalita není moc dobrá.