Kubina

Jak muzeme nabijet MP3 prehravac?

dobry den chtel bych se jen zetpat kdyz si clovek koupi MP3 prehravac se zabudovanym akumulatorem tak je nutne jako u mobilu MP3 prehravac vybit a pak uplne nabit nebo ihned uplne nabit nebo muzeme to udelat tak ze ji prineseme domu dame ji do pc nabijet ale ne na dlouho jen na chvilku jen po tu dobu co si tam dam par pisnicek a pak ji muzu hned poslouchat ???? Ptam se jen pro to jestli se pak nesnizuje kapacita akumulatoru jsem sice vyucenej prodejcem elektrotechniceho zbozi a o tom sem se ucil 3 roky a vim o tom jinak dost ale nad timhle si lamu hlavu kolegove mi rekli v sony ze to muze clovek delat libovolne ze na tom vubec nezalezi jak to nabiji a jak to vybiji. Ale na druhou sranu si koupil kamos sencora a mel tam napsano at ji uplne nebije dekuji za odpoved prosim poradte mi

Nejlepší odpověď
mosoj

Je se třeba přesvědčit v manuálu jaký druh AKU je implementován.
A potom platí toto :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pametovy-efekt

Jde také o naformování AKU, ale pokud to neuděláte hned po koupi, naformuje se AKU během používání. Za předpokladu, že ji vybíjíte a nabíjíte vždy v max. povolených mezích. Prostě od začátku používání kapacita ( výdrž) AKU stoupá až dosáhne svého technického maxima. Pak se to dá zase ale pokazit tím paměťovým efektem.

Další odpovědi
Miroslavst

Je to lepší nechat nabít a pak úplně vybít, ale od té doby co nejsou akumulátory s pamě´tovým efektem to už tolik nevadí ale přesto je to lepší

Radovan M

Vždy je lepší úplně vybít a pak zase plně nabít 🙂 Tomu že baterie nemají paměťový efekt stejně nevěřím, ani u firmy Orion nebo GP, když je nabíjím tak to poznám…