Avatar uživatele
luckykubrt

Jak může pár cizích lidí rozhodovat o cizím státu?

Kromě toho tedy, že stát je ohraničené území národ,a je hlavou státu prezident, pak je tu nějaká vláda (tvořena nějakou politickou stranou nebo více stranami) a ústavní soud. Pak jsou tu nějaké instituce, které mají své majitele a zaměstnance. Když někdo dluží státu, komu to vlastně dluží? Je někde v ústavě, kdo je tím státem a kdo už ne?
(omluvte mou neznalost, asi jsem nedával pozor při výuce občanské nauky). 🙂
A pokud se změní strana, tak je potom stát někdo jiný (např. Babiš místo Sobotky)? :D
A EU má neomezenou moc řídit tyto státy? A když neposlouchají, pokutovat je, nebo vojensky napadnout?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 2462 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Stát jsou všichni občané, nikoliv prezident, vláda a pár institucí.
Pokud někdo dluží státu, dluží všem spoluobčanům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Teoreticky to tak není, ale prakticky sis níže odpověděl úplně na všechno ;)
No to je PŘESNĚ to samý, jako když se v nesprávný denní čas (když na zastávkách nestojí moc havířů) projdeš do Sadu B. Němcový v OV Přívoze- teoreticky by se ti nemuselo nic stát, jenže toto se prakticky nikdy nestane!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Co se týče toho nařízení a sankcí ze strany EU je to trošku jinak.
Česko, člen EU se zavázalo k tomu a tomu a to by mělo dodržovat. Pokud ne, nastupují sankce. Pak třeba čerpá dotace z EU a EU za to něco chce. Ty chceš dotace – peníze, my chceme uprchlíky. Ty nechceš uprchlíky, nedáme ti dotace, banaopak ještě nám vrátíš část těch, které jsme ti dali a navíc zaplatíš sankci.
Jenže naši představitelé to říkají trošku jinak. Holt nebudou opravené silnice, nebudou cyklostezky atd. Naopak pokud silnice opraví, postaví cyklostezky, již neříkají, že to je z peněz EU, ale my jsme opravili, my jsme postavili a aby nebylo tak zle, tak někde dají takovou tu cedulku se znakem EU.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
luckykubrt

Quentosi, když už mně opravuješ tak bys to mohl dělat aspoň bezchybně. 😉

před 2462 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

No když jsme vstupovali do EU tak nám nikdo neřekl, že bude přerozdělovat islámské teroristy. ☹ V podstatě to beru jako vyhlášení války EU proti V4. Navíc se mi nelíbí to, že tady jde vlastně o kšeft s lidmi. To my nedostali jen ti, kteří to připravili. Je to takový ten styl „já si budu užívat a ty budeš platit“. No ale když nezaplatíme, protože sami nic nemáme, tak přijde terorista a odstřelí nás ? A jak to bude potom ? Migranti budou pracovat pro vládu a neziskovky nebo neziskovky s vládou budou pracovat pro migranty ?

před 2462 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

možná by pomohla nějaká antidepresiva ;)

před 2462 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek