luckykubrt

Jak může pár cizích lidí rozhodovat o cizím státu?

Kromě toho tedy, že stát je ohraničené území národ,a je hlavou státu prezident, pak je tu nějaká vláda (tvořena nějakou politickou stranou nebo více stranami) a ústavní soud. Pak jsou tu nějaké instituce, které mají své majitele a zaměstnance. Když někdo dluží státu, komu to vlastně dluží? Je někde v ústavě, kdo je tím státem a kdo už ne?
(omluvte mou neznalost, asi jsem nedával pozor při výuce občanské nauky). 🙂
A pokud se změní strana, tak je potom stát někdo jiný (např. Babiš místo Sobotky)? :D
A EU má neomezenou moc řídit tyto státy? A když neposlouchají, pokutovat je, nebo vojensky napadnout?

Nejlepší odpověď
ivzez

Stát jsou všichni občané, nikoliv prezident, vláda a pár institucí.
Pokud někdo dluží státu, dluží všem spoluobčanům.

Další odpovědi
zjentek

Teoreticky to tak není, ale prakticky sis níže odpověděl úplně na všechno ;)
No to je PŘESNĚ to samý, jako když se v nesprávný denní čas (když na zastávkách nestojí moc havířů) projdeš do Sadu B. Němcový v OV Přívoze- teoreticky by se ti nemuselo nic stát, jenže toto se prakticky nikdy nestane!

JájsemRaibek

Co se týče toho nařízení a sankcí ze strany EU je to trošku jinak.
Česko, člen EU se zavázalo k tomu a tomu a to by mělo dodržovat. Pokud ne, nastupují sankce. Pak třeba čerpá dotace z EU a EU za to něco chce. Ty chceš dotace – peníze, my chceme uprchlíky. Ty nechceš uprchlíky, nedáme ti dotace, banaopak ještě nám vrátíš část těch, které jsme ti dali a navíc zaplatíš sankci.
Jenže naši představitelé to říkají trošku jinak. Holt nebudou opravené silnice, nebudou cyklostezky atd. Naopak pokud silnice opraví, postaví cyklostezky, již neříkají, že to je z peněz EU, ale my jsme opravili, my jsme postavili a aby nebylo tak zle, tak někde dají takovou tu cedulku se znakem EU.

luckykubrt

Quentosi, když už mně opravuješ tak bys to mohl dělat aspoň bezchybně. 😉

luckykubrt

No když jsme vstupovali do EU tak nám nikdo neřekl, že bude přerozdělovat islámské teroristy. ☹ V podstatě to beru jako vyhlášení války EU proti V4. Navíc se mi nelíbí to, že tady jde vlastně o kšeft s lidmi. To my nedostali jen ti, kteří to připravili. Je to takový ten styl „já si budu užívat a ty budeš platit“. No ale když nezaplatíme, protože sami nic nemáme, tak přijde terorista a odstřelí nás ? A jak to bude potom ? Migranti budou pracovat pro vládu a neziskovky nebo neziskovky s vládou budou pracovat pro migranty ?

xxx3

možná by pomohla nějaká antidepresiva ;)